Trwa ładowanie...
d4jmwvg

Magdalena Piekorz ciężko chora. Ruszyła zbiórka pieniędzy na leczenie

- Dwa lata temu choroba zaatakowała ze zdwojoną siłą, wyłączając Magdę z życia zawodowego i codziennych zajęć – informują organizatorzy zbiórki. 43-letnia aktorka, reżyserka i scenarzystka zmaga się z przewlekłą boreliozą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Magdalena Piekorz
Magdalena Piekorz (ONS.pl)
d4jmwvg

Magdalena Piekorz choruje na boreliozę od dwóch lat. Leczenie jest żmudne i długie, a terapie wyjątkowo kosztowne. Boreliozą można się zarazić przez ugryzienie kleszcza. Jest schorzeniem wielonarządowym, najczęściej atakuje skórę, stawy, układ nerwowy i serce.

Piekorz jest scenarzystką i reżyser, autorką słynnych "Pręg" na podstawie powieści i według scenariusza Wojciecha Kuczoka o kilkunastoletnim Wojtku maltretowanym psychicznie i fizycznie przez ojca. Fiłm otrzymał Złote Lwy oraz Nagrodę Publiczności na festiwalu w Gdyni i był polskim kandydatem do Oscara. W 2008 r. wyreżyserowała "Senność". Ma na koncie liczne spektakle i widowiska teatralne ( "Oliver!", "Hotel Nowy Świat", "Panna Madonna Legenda Tych La"), filmów dokumentalnych ("Dziewczyny z Szymanowa", "Przybysze") i fabularnych ("Senność, "Zbliżenia").

Facebook.com

- Wesprzyjmy Magdę w tym trudnym dla niej czasie, żeby mogła w pełni wrócić do sił i z pasją realizować kolejne projekty – apelują organizatorzy z Fundacji im. Darii Trafankowskiej.

d4jmwvg

Datki pieniężne wpłacać można na konto Fundacji im. Darii Trafankowskiej na numer konta: 43 1500 1126 1211 2009 3528 0000 z dopiskiem: Dla Magdy P.

Więcej szczegółów na stronie wydarzenia.

Obejrzyj: Hugh Jackman o raku skóry: "To normalne dla Australijczyka w moim wieku"

d4jmwvg

Podziel się opinią

Share

d4jmwvg

d4jmwvg