Trwa ładowanie...
d1kzzco

Martwy człowiek

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d1kzzco

Jest to historia opowiedziana w sposób niemal klasyczny. Napięcie budowane jest stopniowo dzięki zastosowaniu czystych, konkretnych, spokojnych ujęć. Christian Petzold kieruje aktorami w bardzo bezpośredni sposób, przez co cała historia staje się niezwykle wiarygodna i ekscytująca.

Letnią porą jedni wolą zabawy w basenie pod gołym niebem, innym zaś bardziej odpowiada spokój, jaki można odnaleźć na basenie krytym – to ci, którzy wolą być sami. I właśnie w takim basenie po powierzchni wody pływa kobieta, ze złączonymi nogami i rozciągniętymi ramionami, udając martwą. To Leyla. Mężczyzna, który także wybrał zaciszny, kryty basen, spokojnie ją obserwuje. Nazywa się Thomas Richter i jest prawnikiem. Nie jest ani szczególnie przystojny, ani młody, jednak udaje mu się zdobyć zainteresowanie Leyli. Thomas zakochuje się, wydaje mu się, że z wzajemnością, ale dziewczyna znika...
<br. Jest to skromny, subtelny thriller psychologiczny, przywołujący na myśl subtelny klimat filmów Alberta Hitchcocka..

Martwy człowiek
Tytuł oryginalny

Toter Mann

Rok produkcji

2001

Czas trwania

88 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kzzco
d1kzzco
d1kzzco