Trwa ładowanie...

Marysia Sadowska, L.U.C. & Rebel Babel Film Orchestra na inaugurację 17 MFF TOFIFEST!

Niezwykły projekt muzyczny otworzy tegoroczną siedemnastą już edycję Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Toffiest, która startuje 19 października w Toruniu.

Share
Marysia Sadowska, L.U.C. & Rebel Babel Film Orchestra na inaugurację 17 MFF TOFIFEST!
Źródło: Materiały prasowe
d2c9a0v

Projekt Rebel Babel Film Orchestra to wyjątkowa, międzynarodowa orkiestra, która koncertuje na całym świecie zapraszając za każdym razem w swoje szeregi różnych artystów, niepokornie łącząc style i mieszając gatunki.

Autor projektu Łukasz L.U.C Rostkowski, muzyczny wizjoner, tym razem zabierze publiczność w niezapomnianą filmową podróż w muzyczny świat Krzysztofa Komedy czy Jana A.P. Kaczmarka, który wybrzmiewa w m.in. filmach Romana Polańskiego, Marca Forstera czy Jerzego Hoffmana. Usłyszymy również szlagiery klasyki polskiego kina, między innymi piosenki "Ach jak przyjemnie" legendarnego Henryka Warsa.

d2c9a0v

Mocnym, toruńskim akcentem będzie ballada "Nim wstanie dzień” skomponowana przez Krzysztofa Komedę, będąca motywem przewodnim filmu “Prawo i pięść”. Obraz z 1964 roku, nazywany “pierwszym polskim westernem”, w całości został nakręcony właśnie w Toruniu.

L.U.C do toruńskiej odsłony swojego projektu zaprosił dwie artystki. Marię Sadowską, uznaną wokalistkę, reżyserkę, kompozytorkę i autorkę tekstów, której wszechstronność pozwala łączyć tak różne gatunki jak funk, elektronika, jazz czy pop oraz Dorotę Miśkiewicz zakotwiczoną w jazzie wokalistkę, kompozytorkę i skrzypaczkę.

Pozornie reprezentują odległe od siebie światy. W rzeczywistości łączy ich miłość do muzyki, odwaga w podbijaniu jej nowych kontynentów, śmiałość aranżacji i skłonność do stawiania sobie wysoko poprzeczki. W składzie toruńskiej orkiestry Rebel Babel usłyszymy pianistkę Dominikę Czajkowską i Whoop Group. Towarzyszyć im będzie trzydziestoosobowa orkiestra dęta z Władysławowa.

Koncert L.U.C. & Rebel Babel Film Orchestra, odbędzie się w ramach festiwalowego pasma Energia Muzyki Filmowej, którego wyłącznym partnerem jest Apator S.A. Zapraszamy w sobotę, *19 października 2019 do CKK Jordanki w Toruniu, o godz. 19.00. *

d2c9a0v

Bilety w cenie 65/75 zł, już do nabycia na stronie http://bilety.tofifest.pl.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
d2c9a0v

Podziel się opinią

Share
d2c9a0v
d2c9a0v