Trwa ładowanie...
d183nli

''Masz talent'': W jego talent uwierzyła jedna kobieta. Później zachwycił się nim cały świat!

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
''Masz talent'': W jego talent uwierzyła jedna kobieta. Później zachwycił się nim cały świat!
(Forum Film)
d183nli

*"Masz talent!" (w kinach w Polsce od 21 lutego), w reżyserii Davida Frankela, to historia skromnego sprzedawcy telefonów, Paula Pottsa, który wygrywa program "Britain's Got Talent".*

Niepozorny mężczyzna okazuje się absolutną niespodzianką. Swoim wykonaniem arii "Nessun Dorma" Pucciniego wprawia w zachwyt cały świat. Jeden z jurorów konkursu, Simon Cowell, wspominał moment, gdy po raz pierwszy usłyszał jego głos na przesłuchaniu:

– Gdy ma się publiczność za plecami, można wyczuć, że dzieje się coś niezwykłego. Włosy dosłownie zjeżyły mi się na karku. Pomyślałem: To prawdziwa magia! Ten facet rozniesie salę! I pamiętam, że pomyślałem też, iż jeśli w telewizji wypadnie to tak dobrze, jak tutaj, to będzie to wspaniałe show. Losy Pottsa poruszyły miliony ludzi, jest to bowiem opowieść o pokonywaniu przeciwności i o oszałamiającym, a przy tym całkowicie zaskakującym sukcesie. Po wygraniu "Britain’s Got Talent" Potts miał okazję wystąpić przed królową Elżbietą II, zaśpiewał w operze w Sydney i stał się najlepiej sprzedającym się śpiewakiem operowym 2008 roku. Jego trzy albumy rozeszły się w milionach egzemplarzy! Są w filmie chwile, gdy fabuła różni się od rzeczywistości. Prawdziwy Paul Potts życzliwie podszedł do tych zmian.

d183nli

Twórcy o filmie:

– Najważniejsze było przesłanie i myślę, że jest ono tutaj wyraźne: facet, który przez kontuzje i choroby ma problemy finansowe, poddaje się i zapomina o swoich marzeniach. A potem rzuca monetą i robi coś, co zmienia jego życie – wyznawał artysta.

>>> PRZECZYTAJ TEŻ NASZĄ RECENZJĘ <<<<

– Cieszę się, że moje życie zostało pokazane jako komedia, bo nikt nie wytrzymałby w kinie dziewięćdziesięciominutowej łzawej historii. Ludzie chodzą do kina, by uciec od rzeczywistości.

d183nli

Prawdziwa historia Paula Pottsa (James Corden). Nieśmiały sprzedawca, który wieczorami, amatorsko, śpiewa arie operowe, z dnia na dzień staje się bohaterem YouTube'a, gdy zostaje wybrany do programu "Mam talent". Jego fenomenalny głos zachwyca widzów z całego świata. Paul zwycięża w brytyjskiej edycji programu i zdobywa serca milionów ludzi. Ale by uwierzył w niego świat, najpierw musi uwierzyć jedna osoba...

Polski zwiastun:

*"Masz talent!" w kinach od 21 lutego!*

d183nli

Podziel się opinią

Share
d183nli
d183nli