Trwa ładowanie...

''Merida waleczna'' z wokalami Justyny Bojczuk i Anity Lipnickiej

''Merida waleczna'' z wokalami Justyny Bojczuk i Anity Lipnickiej
d4lmume
d4lmume

Justyna Bojczuk - polska gwiazda Disneya, znana między innymi z serialu "Do dzwonka" - nagrała piosenkę przewodnią do animacji "Merida Waleczna".

Utwór "Kiedy nie śpią sny" utrzymany jest w baśniowym klimacie i opowiada o spełniających się marzeniach. Zdjęcia, z udziałem piosenkarki, nakręcono w XIV-wiecznym zamku Bobolice na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Słowa piosenki napisał znany tekściarz Michał Wojnarowski. Muzykę skomponowali Adam Watts i Andy Dodd. W oryginale utwór wykonuje brytyjska gwiazda Birdy wraz z folkowo-rockowym zespołem Mumford & Sons. Pozostałe piosenki do polskiej wersji filmu zaśpiewała Anita Lipnicka.

Klip do numeru "Kiedy nie śpią sny" można sprawdzić pod tym adresem.

"Merida Waleczna" jest trzynastym pełnometrażowym filmem wytwórni Disney/Pixar, ale pierwszym z kobiecą bohaterką w roli głównej. Doskonała łuczniczka, rudowłosa Merida, to porywcza córka króla Fergusa i królowej Elinor. Niezależna i zdecydowana iść własną drogą, postępuje wbrew prastarym zwyczajom, narażając się na krytykę rodziców i dworu. Czyny księżniczki przypadkowo sprowadzają na królestwo chaos i zniszczenie. Merida musi się spieszyć, aby odwrócić skutki tych fatalnych zdarzeń. U kresu podróży odkryje znaczenie waleczności i swe prawdziwe powołanie.

Do naszych kin produkcja trafi 17 sierpnia.

d4lmume
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4lmume