Trwa ładowanie...
brave

''Merida waleczna'': Zobacz nowy spot telewizyjny [wideo]

Share
''Merida waleczna'': Zobacz nowy spot telewizyjny [wideo]
Źródło: Pixar Animation Studios
d1iwr7h

W sieci pojawił się pierwszy spot telewizyjny nowej animacji studia Pixar - filmu "<a href="http://film.wp.pl/merida-waleczna-6027630329766529c">Merida waleczna</a>".

Akcja filmu rozgrywać się będzie w dawnej, górzystej i lesistej Szkocji w X wieku naszej ery. Główną bohaterką jest tytułowa Merida - księżniczka, która za nic ma dworskie obyczaje, a w dodatku niczego się nie lęka. Jest doskonałą łuczniczką - wirtuozem w swoim fachu, trafiającym w cel niemal przy każdej okazji. Jej znakiem rozpoznawczym są bujne rude loki, których animacja dla grafików stanowiła zarówno największe wyzwanie, jak i największa frajdę.

Poniżej prezentujemy pierwszy spot telewizyjny:

W założeniu 80% animacji miało toczyć się na zaśnieżonych terenach, ale po zmianie reżysera (Mark Andrews zastąpił na stołku Brendę Chapman) projekt zmieniono. Nowy głównodowodzący produkcją zadecydował osadzić akcję filmu na terenach podobnych do tych z pierwszego zwiastuna - pagórkowatych, górzystych, leśnych i trawiastych. Na potrzeby filmu stworzono ponad 350 nowych pędzli w programie Photoshop, tak aby każdy element tła wyglądał niepowtarzalnie. Przy tworzeniu dekoracji, teł i symboli graficy mocno czerpali z tradycji Celtów i Piktów.

Film pojawi się w polskich kinach 12 października.

d1iwr7h

Podziel się opinią

Share
d1iwr7h
d1iwr7h