Trwa ładowanie...
d3qj2qc

Michał Gadomski

Najnowsze informacje
4.2
(30 głosów)
Oceń:
Filmografia:

Drogówka (2013) (Wojnar)

Motór (2002) (Gienek)

Kontroler (2002)

Rybki z ferajny (2004) (Frankie)

Komisarz Alex () (Dariusz Morawski, mąż Anny)

Karuzela (2014) (Twardy)

Ojciec Mateusz () (Masażysta w spa)

Dom zły (2008) (Michał Gadomski)

d3qj2qc

Polski aktor filmowy, teatralny i telewizyjny młodego pokolenia, szerokiej publiczności znany przede wszystkim z roli Bartka w serialu „Na Wspólnej”.

Jest dyplomowanym aktorem, rocznik 1976. W 1999 roku ukończył studia w warszawskiej Akademii Teatralnej i związał się z tamtejszym Teatrem Dramatycznym. Wcześniej udało mu się zaliczyć debiut zarówno na małym, jak i dużym ekranie, dzięki współpracy z Witoldem Adamkiem i drugoplanowej roli w jego głośnym filmie „Poniedziałek” z Kingą Preis i Pawłem Kukizem (1998) oraz występom w spektaklach Teatru TV: „Szkolne graffiti” (1997), „Niech żyją agenci” i „Szkolne graffiti II” (1998) w jego reżyserii.

W 1999 roku po raz pierwszy zagrał u Władysława Pasikowskiego w głośnej produkcji „Operacja Samum” z Bogusławem Lindą i Markiem Kondratem, wcielając się w postać agenta CIA w Iraku. Dwa lata później ponownie spotkał się z reżyserem, na planie polsko-niemieckiego filmu sensacyjnego „Reich” z Lindą i Baką w rolach głównych.

Zanim rozpoczął swoją wieloletnią przygodę z telenowelą „Na Wspólnej”, zagrał jeszcze u boku Artura Barcisia w polsko-niemieckiej produkcji „Kontroler” Petera Vogta (2002). * W 2003 roku wziął udział w castingu do nowopowstającego serialu, który wkrótce okazał się jednym z największych hitów telewizyjnych ostatnich czasów. Początkowo typowany do roli Konrada, ostatecznie otrzymał rolę Bartka Krzeptowskiego, którą kreuje w telenoweli „Na Wspólnej” aż do dziś, ciesząc się sympatią i popularnością wśród widzów.*

W międzyczasie pojawił się gościnnie na planie innych produkcji telewizyjnych – w „Glinie” Pasikowskiego (2004), „Fali zbrodni” (2006) i „Kryminalnych” (2005-2006). Warunki fizyczne - wysoki wzrost i słuszna postura uczyniły z niego idealnego kandydata do ról policjantów i ochroniarzy.

Pierwszą z wymienionych profesji zajmował się grany przez niego Radek, jeden z bohaterów serialu „Pogoda na piątek” (2006-2007), jak również Władek z „BrzydUli” (2008). W postać policjanta wcielił się z kolei w debiucie reżyserskim Andrzeja Seweryna „Kto nigdy nie żył...” (2006). Rok wcześniej natomiast zagrał drugoplanową rolę w umiejscowionym w realiach lat 80. filmie „Motór” Wiesława Palucha (2005).

Zarówno w przypadku „Na Wspólnej”, jak i „BrzydUli” udział Gadomskiego nie ogranicza się wyłącznie do gry aktorskiej - aktor jest bowiem podpisany jako II reżyser obu produkcji i asystent reżysera serialu „Na Wspólnej”. Był też II reżyserem spektaklu telewizyjnego „Cztery kawałki tortu” Wojciecha Smarzowskiego (2006).

Wśród jego aktorskich „idoli” znajdują się m.in. Jack Nicholson, Anthony Hopkins i Al Pacino. Chciałby zagrać u Marka Koterskiego i Tomasza Hynka.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qj2qc
d3qj2qc
d3qj2qc