Trwa ładowanie...

"Mikołajek" i "Królik po berlińsku" od piątku w kinach

Share
"Mikołajek" i "Królik po berlińsku" od piątku w kinachŹródło: Forum Film
d3opftm

Przygody "Mikołajka" oraz dokument Bartka Konopki "Królik po berlińsku" - trafią w piątek do polskich kin.

W piątek na polskie ekrany trafi "Mikołajek" ("Le Petit Nicolas"), wyreżyserowana przez Laurenta Tirarda francuska komedia fabularna. To ekranizacja słynnych opowieści autorstwa duetu Rene Goscinny & Jean-Jacques Sempe. Ich bohaterem jest mały urwis obdarzony wyjątkowo żywym umysłem.

W tytułowej roli wystąpił Maxime Godart. Rodziców Mikołajka zagrali Valerie Lemercier i Kad Merad. W polskiej wersji językowej filmu Tata Mikołajka mówi głosem Tomasza Kota, a Mama - Agaty Kuleszy.

Mały Mikołajek wiedzie spokojne życie. Ma kochających rodziców i bandę sympatycznych kolegów. Chłopcu podoba się takie życie i wcale nie chce, by coś się zmieniło. Pewnego dnia dowiaduje się jednak, że jego mama jest w kolejnej ciąży. Wtedy wpada w panikę. Ma przed oczami straszliwą wizję: wkrótce pojawi się mały braciszek, którzy zajmie aż tyle miejsca w życiu rodziców, że jego, Mikołajka, porzucą samego w lesie.

d3opftm

"Królika po berlińsku" uhonorowano nagrodą dla najlepszego dokumentu na tegorocznym 21. Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce. "Świetny pomysł i oryginalne, humorystyczne ujęcie współczesnej historii" - to opinia tamtejszego jury.

Film jest projektem międzynarodowym. Ze strony polskiej jego produkcję finansowała Telewizja Polska. Producenci zagraniczni to m.in. niemieckie telewizje: MDR, RBB i ARTE.

Bartek Konopka stworzył metaforyczną, poruszającą, a zarazem pełną humoru opowieść o tysiącach dzikich królików, które przez 28 lat zamieszkiwały obszar zieleni stworzony między dwoma pasami muru berlińskiego. Poprzez historię o królikach, postanowił opowiedzieć o losach ludzi - o "gatunku homo sovieticus, czyli ludziach ukształtowanych w komunistycznym systemie".

Animowany "Esterhazy" to także opowieść o królikach i berlińskim murze. Mali bohaterowie tej bajki zostali wykonani z plasteliny. Film, będący wspólną produkcją Polski i Niemiec, wyreżyserowała Izabela Plucińska. Głosów plastelinowym postaciom użyczyli m.in. Maciej Stuhr i Wiktor Zborowski.

d3opftm

"Esterhazy" jest adaptacją niemieckiej książki dla dzieci o króliku, który - w poszukiwaniu właściwej kandydatki na jego żonę i na przyszłą matkę jego dzieci - zostaje wysłany przez swą arystokratyczną rodzinę do strefy niczyjej oddzielającej Berlin Zachodni od Wschodniego.

Za radą dziadka Wielkiego Księcia, królik Esterhazy ma szukać małżonki za wielkim murem, gdzie znajduje się strzeżony przez żołnierzy "króliczy raj". Gdy Esterhazemu udaje się odnaleźć ten raj i poznać wspaniałą białą królicę, mur berliński zostaje zburzony.

"Królik po berlińsku" i "Esterhazy" będą pokazywane w kinach jako dwa połączone filmy, w ramach jednego seansu.

**[

ALKOHOLOWE WYBRYKI GWIAZD ]( http://film.wp.pl/szokujace-wybryki-pijanych-gwiazd-6025285188666497g ) [

HISTORYCZNE NIEWYPAŁY ]( http://film.wp.pl/finansowe-klapy-filmowe-6025284952892545g ) [

NIEROZBIERALNE POLSKIE AKTORKI ]( http://film.wp.pl/nierozbieralne-polskie-aktorki-6025284635869825g ) [

SZOKUJĄCE ZAROBKI DZIECIĘCYCH GWIAZD ]( http://aleseriale.pl/gid,5162,img,204006,fototemat.html ) **

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d3opftm

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3opftm
d3opftm