Trwa ładowanie...
Megafon.pl
serial

Miliard dolarów na serialowego "Władcę pierścieni". Twórcy nie zamierzają oszczędzać

Wiemy już, że Amazon nakręci serial zainspirowany serią powieści "Władca pierścieni" J.R.R. Tolkiena. Firma planuje zrealizować 5 sezonów opowieści o Śródziemiu, która rozgrywać będzie się przed wydarzeniami z "Drużyny Pierścienia".

Share
Miliard dolarów na serialowego "Władcę pierścieni". Twórcy nie zamierzają oszczędzać
Źródło: Materiały prasowe
dfhk6ax

Nieoficjalnie mówi się, że projekt może kosztować nawet miliard dolarów. Dla porównania wszystkie dotychczasowe 7 sezonów "Gry o tron" miały budżet około 670 mln dolarów, przy 10 mln dolarów na odcinek. Za to "Pacyfik" - 20 mln dolarów za odcinek, to miniserial z maksibudżetem. 10-odcinkowa produkcja HBO kosztowała aż 200 mln dolarów.

Amazon Studios na projektem współpracować będą ze spadkobiercami Tolkiena, wydawnictwem HarperCollins i wytwórnią New Line Cinema. Prawa do ekranizacji kosztowały ponoć 250 mln dolarów.

dfhk6ax

Przypomnijmy, że Peterowi Jacksonowi przeniesienie dzieła J. R. R. Tolkiena na ekran zajęło osiem lat i kosztowało około 300 mln dolarów. Inwestycja ta przyniosła blisko 3 mld dolarów w box office. Kolejne części wchodziły do kin w latach 2001 ("Drużyna Pierścienia"), 2002 ("Dwie wieże") i 2003 ("Powrót króla"). W obrazach wystąpili Elijah Wood, Ian McKellen, Liv Tyler, Viggo Mortensen, Sean Astin i Cate Blanchett.

W 2012 r. artysta znowu zaprosił widzów do Śródziemia i przedstawił film "Hobbit: Niezwykła podróż". W 2013 r. do kin trafił "Hobbit: Pustkowie Smauga", a rok później "Hobbit: Bitwa Pięciu Armii".

Zobacz co #dziejesiewkulturze:

dfhk6ax

Podziel się opinią

Share
dfhk6ax
dfhk6ax