"Duch mojego taty". Słowa córki Paula Walkera chwytają za serce
Paul Walker zginął 30 listopada 2013 roku. Do tragedii doszło w okresie zdjęć do siódmej części "Szybkich i wściekłych". Gwiazdor osierocił wówczas nastoletnią córkę, która kilka lat później odniosła sukces jako modelka, a teraz działa także w fundacji założonej w hołdzie dla ojca.
27.11.2024 | aktual.: 27.11.2024 14:00
W tragicznym dniu Paul Walker brał udział w akcji charytatywnej założonej przez niego organizacji Reach Out Worldwide. Aktor prowadził zbiórkę pieniędzy na rzecz ofiar tajfunu na Filipinach. Główną atrakcją aukcji był sportowy samochód marki Porsche. Wraz z kolegą Rogerem Rodesem, współzałożycielem organizacji, wsiedli do samochodu i rozpoczęli jazdę próbną.
Walker nie kierował samochodem, był w nim pasażerem. Za kierownicą siedział Rodes, który stracił panowanie nad pojazdem. Porsche z bardzo dużą prędkością uderzyło w drzewo. Po chwili auto stanęło w płomieniach. Obaj jadący w nim mężczyźni ponieśli śmierć.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Furious 7 - Official Theatrical Trailer (HD)
Paul Walker zginął w wieku zaledwie 40 lat. Jego córka Meadow Rain Walker miała wówczas 15 lat. Teraz jest znaną i cenioną modelką, ale więcej czasu poświęca społecznemu aktywizmowi. Potrzebę takich działań odziedziczyła po ojcu.
W hołdzie dla niego w 2015 roku założyła The Paul Walker Foundation, organizację przyznającą stypendia badaczom mórz i oceanów. Bohater "Szybkich i wściekłych" był wielkim pasjonatem morskiej fauny i flory, dlatego od dziecka angażował córkę w proekologiczne inicjatywy.
"Wszystko zaczęło się od chłopca, który kochał ocean. Mój opiekun. Duch przygód mojego taty i głęboka więź z morzem zapoczątkowały dziedzictwo, które żyje do dziś dzięki Fundacji Paula Walkera. Od ponad 10 lat nagradza ona młodych liderów zajmujących się ochroną środowiska, którzy tworzą pracują na rzecz zrównoważonej przyszłości" – czytamy we wpisie Meadow Walker na Instagramie.
W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" opowiadamy o skandalu z "Konklawe", omawiamy porażających "Łowców skór" na Max i wyliczamy, co poszło nie tak z głośnym "Sprostowaniem". Znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej: