Trwa ładowanie...
d2ubf84

Morten Grunwald nie żyje. Miał 83 lata

Morten Grunwald był ostatnim żyjącym członkiem obsady filmu "Gang Olsena". Przegrał walkę z rakiem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Gang Olsena"
"Gang Olsena" (Materiały prasowe)
d2ubf84

Morten Grunwald, choć zagrał w wielu produkcjach, najbardziej znany jest z roli Benny'ego Frandsena - złodziejaszka z kultowej serii filmów "Gang Olsena". To właśnie ta postać na dobre do niego przylgnęła, a widzowie go za nią pokochali.

Jak podają duńskie media, aktor od lat zmagał się z rakiem płuc. Niestety, 14 listopada przegrał nierówną walkę z chorobą. Miał 83 lata.

"Gang Olsena" to najbardziej ekscentryczna grupa przestępcza, jaka została zaprezentowana na wielkim ekranie. Bohaterowie duńskiego filmu Erika Ballinga są drobnymi złodziejaszkami, którzy marzą o zdobyciu szybkiej fortuny. Wkrótce nadarza się okazja do przeprowadzenia spektakularnego skoku. W Kopenhadze ma odbyć się wystawa skarbów rodu Hohenzollernów. Tytułowy gang planuje, jak ominąć szczelne zabezpieczenia cennych zabytków. Nieokrzesani rabusie przystępują do akcji. W rolach głównych wystąpili: Ove Sprogøe, Morten Grunwald i Poul Bundgaard. "Gang Olsena" to pierwszy z czternastu filmów poświęconym tytułowej szajce, która zdobyła rozgłos na całym świecie.

d2ubf84

Podziel się opinią

Share
d2ubf84
d2ubf84