Trwa ładowanie...

''Mroczne cienie'': Helena Bonham Carter odrzucona przez Tima Burtona

''Mroczne cienie'': Helena Bonham Carter odrzucona przez Tima Burtona
dsbgsad
dsbgsad

*Tim Burton z początku nie chciał obsadzić swojej partnerki, Heleny Bonham Carter, w filmie "Mroczne cienie".*

Carter wystąpiła już w wielu dziełach swojego ukochanego, m.in. "Alicja w krainie czarów" i "Sweeney Todd - demoniczny golibroda z Fleet Street". Przed rozpoczęciem prac nad "Mrocznymi cieniami" Burton poinformował ją, że w głównej roli obsadzi inną aktorkę.

- Przed castingiem Tim powiedział: "Chyba powinniśmy zrobić sobie przerwę, bo ty grasz dla innych reżyserów, a ja nigdy nie mam okazji popracować z innymi aktorkami" - opowiada Carter. - Odparłam: "W porządku, rozumiem. Nie ma problemu". Ale potem Dick Zanuck, niesamowity człowiek, 77-letni producent, chodząca legenda, przyszedł do mnie i spytał, czy czytałam scenariusz. Odpowiedziałam: "Tak, ale Tim nie chce mnie w tym filmie". Dick stwierdził: "Nie, nie. Ty jesteś Julią Hoffman, psychiatrą-alkoholiczką. Nie ma innej Julii".

Gwiazda dodała, że w najbliższym czasie nie zamierza rezygnować ze współpracy ze swoim partnerem.

- Dla mnie to ma sens - tłumaczy aktorka. - Mam z tym człowiekiem dzieci, więc po co miałabym jeździć na drugą stronę świata i pracować z kimś innym? Poza tym to Tim Burton. Geniusz. Nie powinno się go odrzucać tylko dlatego, że jest się jego kobietą. To byłoby niewłaściwe, perwersyjne i głupie.

Film "Mroczne cienie" zagości w polskich kinach już 18 maja.

dsbgsad
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsbgsad