Trwa ładowanie...
d2oa9xy

Musicalowy "Dzień świra" - zobacz nową wersję pamiętnej "Modlitwy Polaka" [WIDEO]

Wiele jest kultowych tekstów ze słynnego "Dnia Świra", które wciąż słyszy się na ulicy. Jednak pomimo tego, że film ten ma już 15 lat, mało który z nich tak trafnie oddaje dzisiejsze nastroje społeczne jak pamiętna "Modlitwa Polaka". W sieci właśnie zadebiutowała jej nowa wersja. Znów jest mocno i niecenzuralnie!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Musicalowy "Dzień świra" - zobacz nową wersję pamiętnej "Modlitwy Polaka" [WIDEO]
(Materiały prasowe)
d2oa9xy

Nowa wersja "Modlitwy Polaka" zapowiada spektakl musicalowo-operowy, który zawita na sceny wybranych teatrów jeszcze w tym roku. Tym razem ta jedna z najsłynniejszych nakręconych po 89. roku scen polskiego kina, jest w całości zaśpiewana. Dołożono również nowe słowa. W oryginale "Modlitwa" trwała około minuty. Tym razem jest dwukrotnie dłuższa. Choć za przedsięwzięciem ponownie kryje się Marek Koterski, do roli Adasia Miałczyńskiego zaproszony został nowy aktor. Dla fanów kabaretów wisienką na torcie będzie z pewnością fakt, że w "Dzień świra opera/musical" udział bierze Joanna Kołaczkowska, gwiazda "Kabaretu Hrabi". Wideo poniżej.

Uwaga utwór zawiera niecenzuralne słowa:

Trzeba przyznać, że choć film Koterskiego ujrzał światło dzienne w 2002 r., słowa o "niszczeniu" sąsiada wydają się aktualne, jakby napisano je wczoraj. Gdy debata polityczna skutecznie dzieli nasze społeczeństwo i podsyca do promowania ksenofobicznych haseł. Słowa takie jak "żeby mu się córka z czarnym i w ogóle, żeby miał marnie!” brzmią niepokojąco aktualnie. A przecież to tylko jeden z fragmentów.

d2oa9xy

W przedstawieniu według libretta Marka Koterskiego i z muzyką Hadriana Filipa Tabęckiego, wyreżyserowanym przez Marcina Kołaczkowskiego, widzowie mogą odnaleźć wszystko to, co najlepsze w pierwowzorze. W spektaklu udział biorą m.in. Joanna Kołaczkowska, Wojciech Solarz i Joanna Pałucka. W głównej roli występuje Maciej Miecznikowski, z którymi niedawno mieliśmy okazję porozmawiać.

Zobacz zwiastun przedstawienia:

- Role Adasiów Miauczyńskich są jednymi z największych w polskim kinie. Nie chcę być epigonem Marka Kondrata. Jeśli jest jakiś sens w tym, żeby powtarzać rolę, to trzeba zagrać ją inaczej, mówił Miecznikowski w wywiadzie z Łukaszem Knapem z WP Film (więcej tutaj).

d2oa9xy

Spektakl przeznaczony jest dla widzów dorosłych. Szczegółowe informacje o widowisku (w tym daty i miejsca występów) można znaleźć na tej stronie dzienswira.pl.

Zobacz najlepsze sceny z kultowego "Dnia Świra":

d2oa9xy

Podziel się opinią

Share

d2oa9xy

d2oa9xy