Trwa ładowanie...
Stanley Kubrick
18-06-2016 05:35

Muzyk Daft Punk zainspirowany Stanleyem Kubrickiem

Muzyk Daft Punk zainspirowany Stanleyem Kubrickiem
d1n715h
d1n715h

Połowa francuskiego klubowego duetu Daft Punk uczci wielkiego mistrza kina, Stanleya Kubricka. Thomas Bangalter przyczyni się do napisania muzyki inspirowanej jego dziełami.

Thomasa Bangaltera zaangażowano w związku z wystawą poświęconą Stanleyowi Kubrickowi, która zostanie otwarta latem w Londynie, w Somerset House. Pojawi się tam między innym małżonka reżysera, Christiane Kubrick.

Połowa duetu Daft Punk, a także między innymi Jarvis Cocker z Pulp, filmowcy Iain Forsyth oraz Jane Pollard, Beth Orton, rzeźbiarz Anish Kapoor, Michael Nyman, Mick Jones, Samantha Morton i Sarah Lucas, stworzą prace, dla których inspiracją będą filmowe dzieła Kubricka lub ich fragmenty.

Wystawa / showcase potrwa od 6 lipca do 24 sierpnia. Thomas Bangalter i jego przyjaciel z Daft Punk, Guy-Manuel de Homem-Christo, wprawdzie nie mieli okazji pracować ze Stanleyem Kubrickiem, ale od dawna są wielkimi fanami jego twórczości.

d1n715h

Grupa Daft Punk ma na koncie przeboje "Around The World", "One More Time", "Harder, Better, Faster, Stronger", "Robot Rock" oraz "Get Lucky". Na ich dorobek składają się cztery długogrające krążki, z których ostatni to bestseller "Random Access Memories" z maja 2013 roku.

Stanley Kubrick żył w latach 1928 - 1999. Jego największe to "2001: Odyseja kosmiczna", "Mechaniczna Pomarańcza", "Lśnienie" i "Full Metal Jacket".

d1n715h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1n715h