Trwa ładowanie...

Nagroda dla niepokornej Nosowskiej!

Co łączy Katarzynę Nosowską, Marka Kondrata i Wojciecha Smarzowskiego? Talent i bezkompromisowość. No i to, że są laureatami nagrody Złotego Anioła za niepokorność twórczą przyznawanego przez Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest. Katarzyna Nosowska odbierze "Niepokornego Anioła” 21 października w Toruniu, podczas gali otwarcia festiwalu.

Nagroda dla niepokornej Nosowskiej!Źródło: ONS.pl
d1y4gqx
d1y4gqx

- To artystka wybitna i ponadczasowa - mówi dyrektorka festiwalu Kafka Jaworska i zapowiada, że Nosowska otworzy na festiwalu debiutujące pasmo Energia Muzyki Filmowej.

50 twarzy niepokornej Nosowskiej
Autorka tekstów, wokalistka zespołu Hey, twórczyni sześciu solowych albumów. Na koncie ma 21 Fryderyków, Paszport Polityki oraz wiele innych prestiżowych nagród. Ale nagrody za niepokorność jeszcze nie dostała.
Niepokornym Aniołem toruński Festiwal chce docenić jedną z najbardziej wyrazistych postaci na polskiej scenie muzycznej za niezależność, która towarzyszy Katarzynie Nosowskiej na całej drodze twórczej.
Wielki talent artystki najlepiej obrazuje jej muzyczna wszechstronność. Obok muzyki punkowej i rockowej, rozkochała nas także w piosenkach Agnieszki Osieckiej, zabrała w podróż po muzyce soul i poprowadziła po ścieżkach elektroniki. Słyszeliśmy ją także w wielu filmach.

Ja wam pokażę!
Nie bez przyczyny to właśnie Katarzyna Nosowska pokaże nam, jak wydobyć Energię Muzyki Filmowej podczas inauguracji nowego pasma festiwalu Tofifest. Jej drogi od dawna przenikają się z X Muzą.
Piosenki i wykonania Katarzyny Nosowskiej mogliśmy usłyszeć w takich filmach jak m.in. „Ziarno prawdy” (2015), „Ile waży Koń Trojański?” (2008), „Ja wam pokażę!” (2006), „Dzień, w którym umrę” (2001), „To ja, złodziej” (2000), „Demony wojny wg Goi” (1998) czy „Gry uliczne” (1996). A także w filmie wcześniejszego laureata Nagrody Za Niepokorność, Bogusława Lindy — „Jasne błękitne okna” (2005).

Energia Muzyki Filmowej
Jubileusz zobowiązuje, dlatego 15. edycję MFF Tofifest otworzy nowe pasmo filmowo-muzyczne o nazwie Energia Muzyki Filmowej. Obejmuje ono innowacyjne koncepcyjnie wydarzenia muzyczno-filmowe, na które złożą się m.in. „energetyczne” koncerty i przeglądy filmowe. Wszystko po to, aby, jak mówią organizatorzy: zabrać widza w podróż po świecie filmu i muzyki w sposób inny niż ten, do którego przywykliśmy.
Koncert inaugurujący pasmo odbędzie się podczas Gali Otwarcia 15. MFF Tofifest 21 października w Centrum Kulturalno-Kongresowym na Jordankach.

d1y4gqx

Oficjalnym Sponsorem Pasma „Energia Muzyki Filmowej” jest firma Apator.

24 listopada Katrzyna Nosowska wyruszy w trasę koncertową "Fyrant", z zespołem Hey, aby uczcić 25-lecie istnienia.

Zobacz wywiad z wokalistką i Marcinem Żabiełowiczem, gitarzystą zespołu, na temat ostatniej płyty zespołu "Błysk":

d1y4gqx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1y4gqx