Trwa ładowanie...
Wojciech Chentkiewicz
30-01-2017 08:55

Nagroda Gildii Aktorów Ekranowych: znamy tegorocznych laureatów. Są niespodzianki!

Nagrody Gildii Aktorów Ekranowych rozdane. Tegoroczna gala wręczenia statuetek przyniosła kilka niespodzianek. Największą z nich jest z pewnością wygrana Danzela Washingtona, który pokonał m.in. faworyzowanych Ryana Goslinga oraz Caseya Afflecka. Nagrody wręczono także produkcjom serialowym. Wśród laureatów znalazły się takie tytuły jak „Stranger Things”, „Gra o Tron” oraz „Orange is the New Black”.

Nagroda Gildii Aktorów Ekranowych: znamy tegorocznych laureatów. Są niespodzianki!Źródło: Getty Images
d1d9r6y
d1d9r6y

W nocy z 29 na 30 stycznia w Shrine Auditorium w Los Angeles odbyła się 23. gala wręczenia Nagród Gildii Aktorów Ekranowych. Wyróżnienie to przyznawane jest od 1995 roku przez związek zawodowy zrzeszający około 120 tysięcy amerykańskich aktorów. Dla wielu osób wieczór rozdania tych statuetek jest prawdziwym przedsmakiem tego, czego można spodziewać się na oscarowej gali. W poprzednim roku po nagrody związku sięgnęli m.in. Leonardo DiCaprio oaz Brie Larson, którzy następnie okazali się laureatami Amerykańskiej Akademii Filmowej. Tym razem Gildia zaskoczyła niektórymi swoimi werdyktami.

Największą niespodzianką jest zwycięstwo Denzela Washingtona w kategorii „Wybitny występ aktora w roli pierwszoplanowej”. Gwiazdor nominowanego do Oscara filmu „Fences” pokonał tym samym Ryana Goslinga („La La Land”) i Caseya Aflecka („Manchester by the Sea”), którzy zdaniem krytyków mają największe szanse sięgnąć w tym roku po Oscara.

Najlepszą aktorką pierwszoplanową w oczach Gildii została Emma Stone, która otrzymała nagrodę za swój występ w nominowanym aż do czternastu Oscarów filmie Daniela Chazelle'a - „La La Land”. Stone uprzedziła w ten sposób Natalie Portman („Jackie”), która zdaniem komentatorów jest główną kandydatką do tegorocznego Oscara.

d1d9r6y

Przyznano także nagrody za role drugoplanowe. Te przypadły Mahershali Aliemu za film „Moonlight” oraz Violi Davis za występ w „Fences”. Statuetki zdobyły też „Ukryte działania” Theodore’a Melfiego w kategorii „Wybitny występ zespołu aktorskiego” oraz „Przełęcz ocalonych” Mela Gibsona za „Wybitny występ zespołu kaskaderskiego”.

Nagrody Gildii Aktorów Ekranowych wręczono też serialom. Najlepszym aktorem pierwszoplanowym został Bryan Cranston za produkcję „All the Way”, a aktorką Sarah Paulson za „The People v. O.L. Simpson: American Crime Story”. Wyróżnieni otrzymały również „Stranger Things” („Wybitny występ zespołu aktorskiego w serialu dramatycznym”) i „Orange is the New Black” („Wybitny występ zespołu aktorskiego w serialu komediowym”).

Pełna lista laureatów Nagrody Gildii Aktorów Ekranowych 2017:

Wybitny występ aktora w roli pierwszoplanowej: Denzel Washington *
Wybitny występ aktorki w roli pierwszoplanowej: *
Emma Stone

Wybitny występ aktora w roli drugoplanowej: Mahershala Ali *
Wybitny występ aktorki w roli drugoplanowej: *
Viola Davis

Wybitny występ zespołu aktorskiego w filmie kinowym: „Ukryte działania”
Wybitny występ zespołu kaskaderskiego w filmie kinowym: „Przełęcz ocalonych”
Wybitny występ aktora w miniserialu lub filmie telewizyjnym: Bryan Cranston
Wybitny występ aktorki w miniserialu lub filmie telewizyjnym: Sarah Paulson
Wybitny występ aktora w serialu dramatycznym: John Lithgow
Wybitny występ aktorki w serialu dramatycznym: Claire Foy
Wybitny występ aktora w serialu komediowym: William H. Macy
Wybitny występ aktorki w serialu komediowym: Julia Louis-Dreyfus
Wybitny występ zespołu aktorskiego w serialu dramatycznym: „Stranger Things”
Wybitny występ zespołu aktorskiego w serialu komediowym:* „Orange is the New Black”*
Wybitny występ zespołu kaskaderskiego w serialu telewizyjnym: „Gra o Tron”

d1d9r6y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1d9r6y