Trwa ładowanie...
d7uzsyv

Nagrody BAFTA przyznane - najwięcej wyróżnień dla filmu ''Zjawa''

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nagrody BAFTA przyznane - najwięcej wyróżnień dla filmu ''Zjawa''
(mat. dystrybutora)
d7uzsyv

Najlepszym filmem tegorocznego rozdania nagród Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych został amerykański film "Zjawa" ("The Revenant"). Nagrody BAFTA rozdano w niedzielę późnym wieczorem podczas gali w Londynie.

Obraz miał osiem nominacji, zwyciężył w pięciu kategoriach. Został uznany za najlepszy film, a jego autor, Alejandro G. Inarritu - za najlepszego reżysera. Grającego w tym filmie Leonardo DiCaprio (przeczytaj nasz wywiad z aktorem) brytyjska akademia filmowa uznała za najlepszego aktora pierwszoplanowego. To pierwsza nagroda BAFTA dla DiCaprio w jego karierze. "Zjawa" otrzymała także wyróżnienia za dźwięk i zdjęcia.

d7uzsyv

Za najlepszą aktorkę pierwszoplanową uznano Brie Larson za rolę w filmie "Pokój".

Za role drugoplanowe uhonorowani zostali Kate Winslet ("Steve Jobs") i Mark Rylance ("Most szpiegów"). W kategorii "najlepszy film brytyjski" zwyciężył "Brooklyn".

Wyróżnienie za najlepszy scenariusz oryginalny przyznano filmowi "Spotlight", a za najlepszy scenariusz adoptowany - obrazowi "The Big Short".

Nagrodę BAFTA za najlepszą muzykę otrzymał 87-letni Ennio Morricone ("Nienawistna ósemka"). Statuetką za najlepsze efekty specjalne brytyjska akademia filmowa nagrodziła "Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy".

Prestiżowe nagrody Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych wręczono po raz 69. Uznawane są za dość miarodajny wskaźnik tego, czy dany film ma szansę na przyznawane później Oscary. Tegoroczna gala rozdania nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej odbędzie się 28 lutego w Los Angeles. (PAP)

d7uzsyv

Podziel się opinią

Share
d7uzsyv
d7uzsyv