Najwięksi przegrani Oscarów 2023. Takiego rozdania się nie spodziewaliśmy
W najnowszym odcinku podcastu Wirtualnej Polski "Clickbait" komentujemy na gorąco 95. galę rozdania Oscarów. W większości kategorii nie było zaskoczeń, choć dwa "pewniaki" okazały się wielkimi przegranymi.
W nocy z 12 na 13 marca odbyła się 95. gala wręczenia Oscarów. Świeżo po transmisji na żywo część redakcji WP Popkultury zebrała się, by nagrać specjalny odcinek podcastu "Clickbait", podsumowujący to święto kina. W tym roku Amerykańska Akademia Filmowa generalnie nie zaskoczyła swoimi wyborami, choć było kilka wyjątków i niepotrzebnych skandali.
Zupełnie niepotrzebnym - sądząc także po reakcji komentujących w mediach społecznościowych - było np. wprowadzenie oślicy na scenę przez gospodarza gali. "Aktorka" filmu "Duchów Inisherin" została przywitana oklaskami i czułymi spojrzeniami, ale widzowie obserwujący to spoza Dolby Theatre mieli niepochlebne zdanie o organizatorach. My zresztą też.
Jeżeli chodzi o największe zaskoczenia w kontekście przegranych, to nie sposób pominąć dwóch "pewniaków", które zostały z niczym. Mowa oczywiście o "Duchach Inisherin" z Colinem Farrellem i "Elvisie". Oba filmy miały ogromne szanse na statuetkę (odpowiednio dziewięć i osiem nominacji), a ostatecznie zostały z niczym. W przeciwieństwie do "Wszystko wszędzie naraz", który był największym faworytem i zamienił jedenaście nominacji na siedem Oscarów.
Dużym zaskoczeniem było też pominięcie "Fabelmanów" - najnowszego filmu Stevena Spielberga, który zdobył aż siedem nominacji. Ale również nie doczekał się żadnej nagrody, choć walczył w najbardziej prestiżowych kategoriach: najlepszy reżyser, najlepszy film, aktorka pierwszoplanowa itd.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Rozczarowaniem nie była na pewno przegrana polskiego kandydata do Oscara, czyli "IO" Jerzego Skolimowskiego. Nominacja dla polsko-włoskiej produkcji była ogromnym wyróżnieniem i zaszczytem, ale reżyser już przed galą opowiadał WP, że jego ekipa jest "na straconej pozycji" i nie łudził się, że przywiezie Oscara do Polski. Trudno mu się dziwić, wszak w swojej kategorii (najlepszy film międzynarodowy) głównym konkurentem był niemiecki obraz "Na zachodzie bez zmian", który zdobył w sumie cztery Oscary na dziewięć nominacji.
Po więcej wrażeń i podsumowań odsyłamy do specjalnego odcinku podcastu "Clickbait", w którym mówimy również o synu Colina Farrella, nietypowym wywiadzie Hugh Granta i pewnym niedźwiedziu.
Podcastu "Clickbait" możecie co dwa tygodnie słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.
ZAGŁOSUJ NA NAJLEPSZE SERIALE 2022: