Trwa ładowanie...

Nie żyje Mireille Darc. Była ikoną francuskiego kina

Zmarła Mireille Darc uznawana za ikonę francuskiego kina lat 60. i 70. XX wieku. O jej śmierci poinformowała rodzina. Aktorka miała 79 lat. Przez trzy ostatnie dni życia była w śpiączce.

Nie żyje Mireille Darc. Była ikoną francuskiego kinaŹródło: Getty Images
d1ntqdo
d1ntqdo

Wielka uroda niejednokrotnie przynosiła jej porównania do samej Brigitte Bardot. Swoją karierę rozpoczęła na samym początku lat 60. Zanim stała się aktorką, robiła karierę jako modelka. Miała okazję pracować z takimi sławami jak Georges Lautner, Jean-Luc Godard, Édouard Molinaro, czy Alain Delon, z którym był w związku przez 10 lat.

Zagrała w ponad 50 filmach. Największą sławę przyniósł jej występ w komedii "Tajemniczy blondyn w czarnym bucie" z 1972 r. Inne znane filmy z jej udziałem to "Szczęściarze" (1962), "Koko" (1963), "Galia" (1966), czy "Ci wspaniali młodzieńcy w swych szalejących gruchotach" (1969).

Getty Images
Źródło: Getty Images

Mireille Darc i Alain Delon (for. Getty Images)

d1ntqdo

Aktorstwo porzuciła we wczesnych latach 90. choć niecałkowicie. Przez wiele kolejnych lat zdarzało jej się przyjmować niewielkie role w serialach i filmach. Francuzi cenili ją za niezależność oraz silną, choć łagodną osobowość.

Ostatni raz zagrała w 2011 roku. Jej mężem był Pascal Desprez.

Getty Images
Źródło: Getty Images

_ Mireille Darc i Pascal Desprez (fot. Getty Images)_

d1ntqdo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ntqdo