Trwa ładowanie...
d4lbocl

Nie żyje Wojciech Szczudło. Filmowiec miał 64 lata

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nie żyje Wojciech Szczudło. Filmowiec miał 64 lata
(filmpolski.pl)
d4lbocl

Jak podaje serwis filmpolski.pl, 9 grudnia zmarł Wojciech Szczudło, ceniony producent filmów dokumentalnych. Wielokrotnie nagradzany filmowiec miał 64 lata. O jego śmierci poinformowało na swojej stronie Stowarzyszenie Filmowców Polskich.

Wojciech Szczudło urodził się 4 czerwca 1951 roku w Strzelinie. Była absolwentem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Przez wiele lat był współwłaścicielem Studia Filmowego "Kalejdoskop" (m.in "Moje córki krowy" czy "Aktorka"). W roli producenta zadebiutował w 1990 roku dokumentem "Z filmoteki polskiej". W swojej karierze był również kierownikiem produkcji oraz aktorem. Od 1983 roku był członkiem Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

Jego ostatni film, jaki produkował, "Obietnica dzieciństwa" w reżyserii Piotra Morawskiego i Ryszarda Kaczyńskiego, zdobył w 2015 roku na New York Festivals brązowy Medal w kategorii Television - Documentary/Information Program. Wojciech Szczudło był również producentem kultowego cyklu filmów podróżniczych „Pieprz i wanilia”, który przez lata realizowali Tony Halik i Elżbieta Dzikowska.

d4lbocl

Podziel się opinią

Share

d4lbocl

d4lbocl