Trwa ładowanie...

Nowy głos "Królewny Śnieżki". Wywiad z Martą Żmudą-Trzebiatowską

Tym razem, za sprawą klasycznej baśni, Marta miała okazję spełnić jedno ze swoich największych zawodowych marzeń – wziąć udział w nagraniach dubbingu.
Share
Nowy głos "Królewny Śnieżki". Wywiad z Martą Żmudą-Trzebiatowską
Źródło: MTL Maxfilm
d228upu

Z okazji zbliżającej się premiery „Królewny Śnieżki”, Wirtualna Polska spotkała się z Martą Żmudą-Trzebiatowską, żeby porozmawiać o jej najnowszej roli. W polskiej wersji językowej filmowej adaptacji „Królewny Śnieżki”, aktorka miała możliwość wcielenia się w tytułową postać i podłożyć głos pięknej Lily Collins.

Co z tego wynikło i czy Żmuda-Trzebiatowska stanęła na wysokości zadania? Tego dowiemy się już 16 marca, kiedy produkcja trafi do polskich kin.

W oczekiwaniu na jedną z najzabawniejszych komedii miesiąca zapytaliśmy Martę, jakie to uczucie być głosem jednej z największych animowanych ikon w historii Disneya. Czy amerykańska aktorka, Lily Collins – córka legendarnego piosenkarza Phila Collinsa, ma szansę zostać gwiazdą na miarę jej filmowej partnerki, Julii Roberts?

d228upu

Już w przyszłym tygodniu wszyscy widzowie poznają klasyczną Królewnę, ale w zupełnie nowej odsłonie. Niewinna piękność przemieni się w waleczną kobietę, a zła macocha bardziej rozbawi najmłodszych widzów, niż ich przestraszy. W jaki sposób udało się Marcie Żmudzie-Trzebiatowskiej nadać polskiego charakteru zabawnej Królewnie rodem z Hollywood? Tego wszystkiego dowiecie się z ust samej aktorki.

Marta Żmuda-Trzebiatowska użyczyła swojego głosu tytułowej bohaterce słynnej baśni braci Grimm. Co prawda aktorka ma już na swoim koncie dubbing filmu animowanego, ale jak podkreśla, dubbing filmu fabularnego to znacznie trudniejsze i zupełnie nowe dla niej wyzwanie. W trakcie naszej rozmowy aktorka podzieliła się z nami ciekawostkami prosto ze studia.

Adaptacja klasycznej baśni braci Grimm ma być nowoczesną opowieścią pełną humoru i akcji. Gdy zła królowa (w tej roli Julia Roberts) zabija ojca Śnieżki ( Lily Collins ) i burzy królestwo, Królewna łączy siły z siedmioma kłótliwymi krasnoludami, aby odzyskać to, co do niej należy.

Poza Roberts i Collins w filmie zobaczymy również Seana Beana i Nathana Lane'a. Obraz wyreżyserował Tarsem Singh na podstawie scenariusza Melissy Wallack i Jasona Kellera. Muzykę skomponował natomiast Alan Menken, autor melodii do wielu filmów z wytwórni Walta Disneya (m.in. "Mała Syrenka", "Piękna i bestia") i ośmiokrotny zdobywca Oscara.

d228upu

Podziel się opinią

Share
d228upu
d228upu