Trwa ładowanie...
d4663mr

Marta Żmuda Trzebiatowska

Najnowsze informacje
4.1
(6696 głosów)
Oceń:
d4663mr
East News
Źródło: East News

Polska aktorka filmowa i teatralna. Jedna z najpopularniejszych polskich aktorek dzięki roli w filmie Piotra Wereśniaka pt. „Nie kłam, kochanie”.

Marta Żmuda-Trzebiatowska urodziła się 26 lipca 1984 roku w Człuchowie. Dorastała w Przechlewie na Kaszubach. Jej rodzice są nauczycielami. Ojciec, Andrzej Żmuda-Trzebiatowski, pełni także funkcję wójta gminy Przechlewo. Aktorka ma młodszego brata Mariusza.

Jest absolwentką szkoły podstawowej w Przechlewie, liceum ogólnokształcącego w Człuchowie oraz* Akademii Teatralnej w Warszawie, którą ukończyła w 2007 roku. Przed kamerą zdążyła zadebiutować już w trakcie studiów, pojawiając się w serialach „Dwie strony medalu”, „Fałszerze. Powrót sfory” i „Magda M”.*

W latach 2007-2008 grała w serialu w reżyserii Patryka Vegi pt. „Twarzą w twarz”. Niedługo potem stała się jedną z najpopularniejszych polskich aktorek dzięki roli w filmie Piotra Wereśniaka pt. „Nie kłam, kochanie”. W tym samym roku zagrała główną rolę kobiecą w filmie Krzysztofa Zanussiego pt.” Serce na dłoni”.

Wygrała plebiscyt Róże Gali w kategorii Piękne debiuty i otrzymała nagrodę Elle Style Awards w kategorii Najlepsza aktorka. Chwilę później pojawiła się w czołówce obsady serialu „Teraz albo nigdy”. 2 lutego 2009 otrzymała Telekamerę w kategorii Najlepsza aktorka. Od 7 września do 23 listopada 2008 roku występowała w VIII edycji Tańca z gwiazdami. Jej partnerem był Adam Król.

Związana jest ze stołecznym Teatrem Kwadrat. Od 2007 roku prowadzi program „Przymierzalnia” na Kanale ZigZap. Zastąpiła dotychczasową prowadzącą Joannę Jabłczyńską.

Marta Żmuda-Trzebiatowska prywatnie związana jest z tancerzem Adamem Królem, z którym tańczyła w „Tańcu z gwiazdami”.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4663mr
d4663mr
d4663mr