Trwa ładowanie...
polskie radio
20-03-2014 15:26

O festiwalu filmowym w Gdyni w dwójkowym "W tyglu kultury"

Share
O festiwalu filmowym w Gdyni w dwójkowym "W tyglu kultury"Źródło: mat. promocyjne
d29ko0h

W najbliższy poniedziałek, 24 marca o godz. 18.00, radiowa Dwójka zaprasza do Studia im. Władysława Szpilmana na audycję z cyklu „W tyglu kultury”. Tematem dyskusji będzie tym razem współczesna kinematografia polska. Na słuchaczy pragnących wziąć udział w audycji nadawanej na żywo czekają darmowe wejściówki.

Od kilku lat polska kinematografia przeżywa renesans. Takie obrazy, jak „Ida”, „Chce się żyć” czy „Jack Strong” znalazły uznanie nie tylko krytyków, ale i publiczności. Czy w nowej sytuacji polskiego kina Festiwal Filmów Fabularnych w Gdyni jest wciąż formą wymiany myśli i platformą promocyjną polskiej kultury, czy może imprezą-reliktem, która promuje poszczególnych reżyserów i producentów? Jak na festiwal wpłynie zmiana na stanowisku dyrektora artystycznego? Na te pytania odpowiedzą goście najbliższej audycji „W tyglu kultury”: reżyserzy i scenarzyści Joanna Kos-Krauze i Janusz Zaorski, nowy dyrektor festiwalu Michał Oleszczyk oraz Jakub Cuman ze Stowarzyszenia Film 1,2.

Aby otrzymać wejściówkę, należy napisać na adres: tygiel@polskieradio.pl.

„W tyglu kultury” – 24 marca godz. 18.00-19.00, Studio im. Władysława Szpilmana w głównej siedzibie Polskiego Radia przy al. Niepodległości 77/85.

d29ko0h

„W tyglu kultury” to cotygodniowe spotkania radiowej Dwójki organizowane w Studiu im. Władysława Szpilmana z udziałem wybitnych przedstawicieli świata filmu, literatury, muzyki, teatru i sztuk wizualnych, przybliżające ich nieznane do tej pory twarze. W cyklu tym odbywają się również dyskusje na gorące tematy, którymi żyje świat kultury, a które wymykają się jednoznacznym sądom. Audycji można słuchać w każdy poniedziałek w godz. 18.00-19.00 lub aktywnie w niej uczestniczyć, biorąc udział w debacie.

d29ko0h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29ko0h
d29ko0h