Trwa ładowanie...
odlot
06-03-2015 13:57

"Odlot": Szansa Polaka na nagrodę w Cannes?!

"Odlot": Szansa Polaka na nagrodę w Cannes?!Źródło: East
dz7p9ba

Adi Spektor to aktor, producent i reżyser, pochodzący z Polski, pracujący i robiący karierę w Los Angeles. Uczył się tam w renomowanej szkole aktorskiej Strasberga. Strasberg uczył m. in. Al Pacino, Robert De Niro i Marilyn Monroe). Film „Odlot”, w którym Spektor gra główną rolę, został przyjęty na Festiwal Filmowy w Cannes w kategorii filmów krótkometrażowych (nakręcony iphone 4s). Dzięki temu znajduje się na pierwszym etapie. Następny to już nominacja, a potem nagroda.

Produkcja „Odlotu” została również doceniona przez samego Toma Cruise’a, który napisał na swoim koncie na Twitterze, że film jest projektem przełomowym.

Spektora można było także zobaczyć w filmie pt. „Krzyż”, „Angel of Death”. Pojawił się też w produkcjach teatralnych: : „Rocket To The Moon”, „Awake and Sing” w Teatrze Marilyn Monroe.

dz7p9ba

Wyprodukował własne filmy za pomocą Iphone’a, a ostatnio spróbował swoich również jako reżyser. Jego film „Jak obrabować dom” dostał dwie nagrody i pojawi się na International Mobil Film Festival w San Diego już 25 kwietnia. Wyświetlany był w Los Angeles, w Korei, w Hiszpanii i pojedzie do Chin. Adi ma jeszcze inne artystyczne talenty: gra na wiolonczeli i fortepianie. Biegle posługuje się językiem angielskim, polskim, hebrajskim i rosyjskim. Ćwiczy także breakdance.

Adi Spektor nie wyjechał z Polski od razu do Los Angeles. W między czasie studiował Economics and Management na Hebrew University of Jerusalem. Po skończeniu uniwersytetu pracował w Centralnym Biurze Statystycznym w Tel Awiwie, co bardzo go nudziło. To wtedy podjął decyzję o wyjeździe do Los Angeles, aby spróbować swoich sił w aktorstwie, do którego ciągnęło go już od dawna. Dzięki czemu teraz możemy pochwalić się utalentowanym rodakiem.

O czym jest film przyjęty na Festiwal Filmowy w Cannes?
Policjantka Deana Kashul przemierza korytarze opuszczonego magazynu, nie zdając sobie sprawy, że znajduje się na linii ognia zdesperowanego handlarza narkotyków. W momencie, kiedy handlarz jest gotowy nacisnąć spust, żeby pozbyć się policjantki, pada on ofiarą strzałów z nieznanego źródła. Deana obraca się, aby zobaczyć, co się stało, i widzi Glena Starksa (Adi Spektor), leżącego na podłodze w agonii. Gdy Deana rozumie, ze Glen Starks uratował jej życie, domaga się jego identyfikacji i tłumaczeń. Glen w końcu wyjawia jej, że został wynajęty do czuwania nad nią przez niejakiego Andrieja Nowikowa. Wyjaśnia jej, że pan Nowikow, przemytnik diamentów z Rosji, spotkał jej ojca we Francji, podczas gdy jej ojciec rozpaczliwie próbował dostać się na samolot. Nie było biletów i miał nadzieję, że dotrze na 16. urodziny Dean, pierwsze po śmierci matki. Nowikow tak się przejął historią jej ojca, Waltera Kashula, że dał jemu swój własny bilet do Stanów. Samolot wybuchł w powietrzu, zabijając wszystkich na pokładzie, w tym
także ojca Deany. Przytłaczające poczucie winy powoduje, że Andrei opuścił swój przestępczy biznes i skoncentrował się wyłącznie na czuwaniu nad młodą Dean, przydzielając Glena, jako jej anioła stróża.

Muzykę do filmu napisał Hank Shocklee, producent muzyki, który wyprodukował m.in. album Public Enemy i LL Cool J.

dz7p9ba
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dz7p9ba