Trwa ładowanie...

Ojciec Paula Walkera oskarża Porsche o śmierć syna

Ojciec Paula Walkera oskarża Porsche o śmierć synaŹródło: Facebook/AFP
d3g99gh
d3g99gh

Po odrzuceniu przez firmę Porsche zarzutów stawianych przez Meadow Walker, córkę tragicznie zmarłego Paula Walkera, ojciec gwiazdora wytacza działa przeciwko producentowi samochodów.

Przypomnijmy, że we wrześniu tego roku prawnicy 16-letniej Meadow Walker złożyli pozew, w którym próbowali udowodnić, że winę za śmierć jej ojca ponosi producent auta, którym gwiazdor „Szybkich i wściekłych” rozbił się przed dwoma laty. W odpowiedzi na te zarzuty firma Porsche stwierdziła, że gwiazdor był świadomy zagrożenia i to on jest winny swojej śmierci.

Paul Walker zginął tragicznie w wypadku samochodowym 30 listopada 2013 roku. Rozpędzone Porsche Carrera GT, prowadzone przez przyjaciela aktora, uderzyło w drzewo i po chwili stanęło w płomieniach. Obaj mężczyźni zginęli na miejscu.

Magazyn "People" dowiedział się, że Paul William Walker III, ojciec nieżyjącego aktora, poszedł w ślady wnuczki i stwierdził w pozwie przeciwko firmie Porsche, że Paul Walker mógłby przeżyć wypadek, gdyby nie brak lub niewłaściwe funkcjonowanie systemów bezpieczeństwa zastosowanych w pojeździe. Kluczową kwestią jest to, że auto stanęło w płomieniach dopiero po 80 sekundach od uderzenia w drzewo. Walker i kierujący autem Roger Rodas* mieli więc czas na ucieczkę, jednak była ona uniemożliwiona przez „wady konstrukcyjne” pojazdu.*

Ojciec aktora czeka na odpowiedź firmy, jednak można założyć, że nie będzie się ona różniła od tej, którą wystosowano do Meadow Walker. Z dokumentów pozyskanych kilka tygodni temu przez magazyn "People" wynikało, że firma Porsche odrzuciła wszelkie zarzuty i podkreśliła, że aktor z pełną świadomością ryzyka, możliwego zagrożenia i potencjalnych niebezpieczeństw korzystał feralnego dnia z auta Porsche Carrera GT (2005).

d3g99gh

Ponadto producent stwierdził, że auto zostało "wykorzystane niezgodnie z przeznaczeniem" i było "niewłaściwie utrzymywane". Te czynniki, zdaniem prawników Porsche, miały istotny wpływ na zaistnienie tragicznej sytuacji.

d3g99gh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3g99gh