Trwa ładowanie...
d11h2qm

''Omen'': Nie żyje Billie Whitelaw. Aktorka miała 82 lata

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
''Omen'': Nie żyje Billie Whitelaw. Aktorka miała 82 lata
(kadr z filmu ''Omen'', mat. dystr.)
d11h2qm

Jak donosi BBC, w londyńskim domu opieki zmarła *Billie Whitelaw. Aktorka w zeszłym roku skończyła 82 lata.*

W ciągu swojej kariery na dużym i małym ekranie pojawiła się 116 razy. Zadebiutowała na początku lat 50. rolą w serialu „The Secret Garden”. Rozpoznawalność przyniosły jej kreacje w filmach „Szał” Alfreda Hitchcocka oraz „Omen” Richarda Donnera, gdzie wcieliła się w panią Baylock, demoniczną opiekunkę małego Damiena Thorna.

Inne słynne filmy z jej udziałem to m.in. „Zatrute pióro” Philipa Kaufaman czy „Bracia Kray” Petera Medaka. Ostatnią rolą aktorki była kreacja w komedii „Hot Fuzz – Ostre Psy” (2007) w reżyserii Edgara Wrighta.

(kadr z filmu "Zacznijcie rewolucję beze mnie", mat. dyst.)

d11h2qm

Billie Whitelaw przyszła na świat 6 czerwca 1932 roku w Coventry. Dwukrotnie wychodziła za mąż (w tym za aktora Petera Vaughana). Przez wiele lat była również muzą Samuela Becketta, który z myślą o niej napisał wiele sztuk.

(kadr z filmu "Leo ostatni", mat. dyst.)

Za swoje role została dwukrotnie nagrodzona BAFTĄ (w 1969 i 73 roku). W 1991 roku oznaczono ją Orderem Imperium Brytyjskiego.

d11h2qm

- Miała wspaniałą karierę, ale przede wszystkim była moją matką i z tego powodu będzie mi jej najbardziej brakowało - powiedział jej syn BBC.

(kadr z filmu "Bracia Kray", mat. dystr.)

d11h2qm

Podziel się opinią

Share

d11h2qm

d11h2qm