Trwa ładowanie...

Oscarowi twórcy kręcą "Chłopów". Pokazali zwiastun filmu

W oparciu o słynną powieść noblisty Władysława Stanisława Reymonta powstanie pełnometrażowy film animowany. Za jego produkcję odpowiadają twórcy nominowani do Oscarów za "Twój Vincent" oraz "Piotruś i wilk".

Oscarowi twórcy kręcą "Chłopów". Pokazali zwiastun filmuŹródło: Materiały prasowe
d3s2alw
d3s2alw

Każdy absolwent szkoły średniej spotkał się z losami rodziny Borynów. Historia o życiu w małej, wiejskiej społeczności, której etapy są wyznaczane przez kolejne pory roku i prace polowe, stała się nie tylko lekturą szkolną, ale również od lat pasjonuje reżyserów filmowych i teatralnych.

Również Dorota Kobiela, malarka i reżyserka "Twojego Vincenta" zafascynowała się tą fabułą i postanowiła przełożyć ją na ekran. - Po latach pracy nad filmem o Vincencie van Goghu poczułam silną potrzebę, by opowiedzieć o kobietach: ich zmaganiach, pasji i sile - zdradziła reżyserka.

"Chłopi" zostaną zrealizowani w technice animacji malarskiej. - Sceny początkowo nakręcimy z aktorami, zdjęcia potrwają 36 dni. Następnie każdą klatkę ręcznie namalujemy jako obraz olejny, łącznie powstanie ok. 72 tys. klatek. By tego dokonać, w projekcie weźmie udział ponad 50 malarzy pracujących w trzech studiach: głównym w Sopocie, w Serbii oraz na Ukrainie - wyjaśnia Tomasz Wochniak, producent liniowy studia BreakThru Films.

d3s2alw

Na ekranie zobaczymy interpretacje dzieł malarskich takich artystów jak Józef Chełmoński, Ferdynand Ruszczyc czy Leon Wyczółkowski z okresu Młodej Polski. Pierwsze efekty zaprezentowano w zwiastunie filmu.

W rolę Jagny wcieli się Kamila Urzędowska. Na ekranie zobaczymy również m.in. Mirosława Bakę (Boryna), Sonię Mietelicę (Hanka), Roberta Gulaczyka (Antek), Ewę Kasprzyk (Dominikowa) i Andrzeja Konopkę (Wójt). Zagrają też Małgorzata Kożuchowska oraz Julia Wieniawa.

Obecnie produkcja jest na etapie zdjęć. Premiera "Chłopów" została zaplanowana na 2022 r.

d3s2alw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3s2alw