Trwa ładowanie...
dln3sn0

Ostatni pociąg

Najnowsze informacje
3.2
(76 głosów)
Oceń:
1
2
dln3sn0

Historia grupki niemieckich Żydów, którzy pod koniec II Wojny Światowej zostają wywiezieni z Berlina do obozu zagłady w Oświęcimu. To jeden z ostatnich transportów, wywożących w bydlęcych wagonach ostatnich berlińskich Żydów - niegdyś śmietankę towarzyszką stolicy Niemiec.

Film przedstawia dramatyczne relacje wzajemne i różnice w postawach ludzi zamkniętych w wagonie oraz skazanych na pewną śmierć. Film w mocnych i niezwykle poruszających scenach opowiada o ludzkim cierpieniu i stawia pytanie o granice ludzkiego okrucieństwa oraz przyczyny zadawania innym niewyobrażalnego bólu i cierpienia.

W filmie zagrała Sibel Kekilli, gwiazda "Głową w mur", najlepszego europejskiego filmu’2007 według Europejskiej Akademii Filmowej. Jego producentem był słynny, pracujący od ponad 60 lat w branży filmowej Artur "Atze" Braunem. Produkował on już kilkakrotnie filmy, których akcja dzieje się w czasie II wojny światowej. Znajdują się wśród nich między innymi "Europa, Europa" Agnieszki Holland czy "The White Rose" Michaela Verhoevena.

Ostatni pociąg
Tytuł oryginalny

Letzte Zug, Der

Gatunek

dramat, wojenny

Kraj produkcji

Niemcy

Rok produkcji

2006

Czas trwania

123 min.

Obsada

Podziel się opinią

1
2

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dln3sn0
dln3sn0
dln3sn0