Trwa ładowanie...
d1v3hla
d1v3hla

Ostatni pociąg

Najnowsze informacje
3.2
(76 głosów)
Oceń:
d1v3hla
1
2
Share
Zdjęcie

Historia grupki niemieckich Żydów, którzy pod koniec II Wojny Światowej zostają wywiezieni z Berlina do obozu zagłady w Oświęcimu. To jeden z ostatnich transportów, wywożących w bydlęcych wagonach ostatnich berlińskich Żydów - niegdyś śmietankę towarzyszką stolicy Niemiec.

Film przedstawia dramatyczne relacje wzajemne i różnice w postawach ludzi zamkniętych w wagonie oraz skazanych na pewną śmierć. Film w mocnych i niezwykle poruszających scenach opowiada o ludzkim cierpieniu i stawia pytanie o granice ludzkiego okrucieństwa oraz przyczyny zadawania innym niewyobrażalnego bólu i cierpienia.

W filmie zagrała Sibel Kekilli, gwiazda "Głową w mur", najlepszego europejskiego filmu’2007 według Europejskiej Akademii Filmowej. Jego producentem był słynny, pracujący od ponad 60 lat w branży filmowej Artur "Atze" Braunem. Produkował on już kilkakrotnie filmy, których akcja dzieje się w czasie II wojny światowej. Znajdują się wśród nich między innymi "Europa, Europa" Agnieszki Holland czy "The White Rose" Michaela Verhoevena.

Zobacz też:
Filmy o Auschwitz
Filmy o obozach koncentracyjnych

Ostatni pociąg
Tytuł oryginalny

Letzte Zug, Der

Gatunek

dramat, wojenny

Kraj produkcji

Niemcy

Rok produkcji

2006

Czas trwania

123 min.

Obsada
d1v3hla

Podziel się opinią

1
2
Share
d1v3hla
d1v3hla
d1v3hla
d1v3hla