Piątek znaczy premiery - czeka na nas 5 nowych filmów

Koniec tygodnia oznacza, że nowe filmy zagoszczą na wielkich ekranach w całej Polsce. Tym razem przeniesiemy się do Abchazji ogarniętej wojną na początku lat 90., sprawdzimy kto eksperymentuje z warzywami podczas masturbacji, a także poznamy rozwinięcie terminu "mała wieczność". Nie zabraknie również perypetii dawnego mistrza Formuły 1 oraz inwazji obcych! Szczegóły prezentujemy poniżej.

"Mandarynki" to uniwersalna poetycka opowieść o równości i braterstwie w reżyserii Zazy Urushadze. Film spodobał się publiczności festiwalowej, ale też doceniło go również jury obradujące podczas festiwalu, przyznając mu nagrodę za reżyserię. Jest rok 1992, więc ciszę przerywają odgłosy toczącej się wokół wojny. Mało kto je słyszy, bo okolica zagrożona wojenną pożogą jest już praktycznie wyludniona. Swoich domów nie opuścili tylko bezstronni Estończycy – Markus (Elmo Nueganen) i jego sąsiad Ivo (Lembit Ulfsak). Córka Iva wróciła do Estonii, uciekła przed wojną. Mężczyzna nie ma w sobie siły, by zerwać więź z przeszłością i opuścić miejsce, w którym została pochowana jego żona. Markus pielęgnuje sad mandarynkowych drzew, Ivo wyplata kosze, w których obaj plantatorzy sprzedają owoce regularnie pojawiającym się w okolicy żołnierzom. Konflikt zbrojny w okolicy nabiera jednak na sile. Po jednej z bitew Ivo znajduje ocalałego z potyczki, rannego
Czeczena Ahmeda (Giorgi Nakashidze). Nie zważając na niebezpieczeństwo zabiera go do swojego domu. Grzebiący zmarłych Gruzinów Markus znajduje tymczasem młodego rannego Gruzina o imieniu Niko (Mikhail Meskhi). Bezstronni plantatorzy mają teraz pod swoim dachem żołnierzy wrogich sobie armii. Czy mężczyźni będą potrafili się porozumieć i w małej abchaskiej wiosce nie rozleje się więcej krwi?

Piątek znaczy premiery - czeka na nas 5 nowych filmów
Źródło zdjęć: © mat. dystrybutora

Wilgotne miejsca” Davida Wnendta to inteligentna adaptacja nieprzekładalnej na filmowy język prowokacyjnej i skandalizującej powieści Charlotte Roche („Modlitwy waginy”) pod tym samym tytułem, przetłumaczonej na 27 języków, opublikowanej w 28 krajach i uznanej - zaledwie po kilku tygodniach od wydania - za bestseller 2008 roku. Utrzymany w stylistyce muzycznego teledysku film przypomina takie kontrowersyjne obrazy jak „Trainspotting”, czy „Biegnij Lola Biegnij” i pokazuje wszystko to, co w ludzkim ciele ukryte, wstydliwe, nieprzyjemne i śmierdzące. Ścieżka dźwiękowa to kompilacja utworów kontrowersyjnych współczesnych zespołów i artystów (Peaches, Canned Heat, Thee Headcoatess), muzyki klasycznej (Giacomo Pucciniego, Johana Straussa) i elektronicznych utworów Enisa Rotthoffa. Główną rolę zagrała
szwajcarska aktorka Carla Juri, laureatka wielu nagród dla młodych talentów, w tym nagrody SHOOTING STARS dla najlepszych młodych europejskich aktorów przyznanej na festiwalu w Berlinie w 2013 roku.

Bohaterką "Gwiazd naszych wina" jest Hazel Grace Lancaster (Shailene Woodley) mająca 16 lat i nadopiekuńczych rodziców, których bardzo kocha, mimo że czasem ją irytują. Kiedy poznaje Gusa Watersa (Ansel Elgort), szybko się w sobie zakochują. Łączą ich podobne doświadczenia, choroba, a także miłość do książek. Ulubiona powieść dziewczyny to „Cios udręki” Petera van Houtena (Willem Dafoe). Hazel wielokrotnie próbowała nawiązać kontakt z pisarzem, ale niestety nie udało jej się. Wytrwałemu Gusowi udaje się dotrzeć do autora przez jego asystentkę i zostaje zaproszony na spotkanie w Amsterdamie. Postanawia zabrać ze sobą Hazel, by umożliwić jej zdobycie odpowiedzi na pytania, dotyczące jej ukochanej książki. Okazuje się, że najważniejszą odpowiedzią jest wielka przygoda, którą dziewczyna przeżywa z kimś,
kogo pokochała. Nazywa ich wspólny czas „małą wiecznością”.

Ryzykowne pościgi, serie z karabinów i solidna dawką humoru - to wszystko pojawi się w polskich kinach dzięki „Drive Hard”. W rolach głównych zobaczymy Johna Cusacka oraz gwiazdę filmu „Punisher” – Thomasa Jane’a. ''Drive Hard'' opowiada o byłym rajdowcu Formuły 1, który po zakończeniu kariery pracuje jako instruktor w szkole nauki jazdy. Jego spokojne życie zmieni się jednak za sprawą nieobliczalnego gangstera, który postanawia skorzystać z umiejętności eks-rajdowca, aby dokonać napadu na bank.

Zwiastun:

Akcja "Na skraju jutra" rozgrywa się w niedalekiej przyszłości. Tom Cruise wciela się w oficera, który nigdy nie był na polu walki. Dowódcy wysyłają go jednak na samobójczą misję. Bohater ginie po kilku minutach bitwy i wpada w pętlę czasową. W nieskończoność przeżywa ten sam tragiczny dzień, tę samą śmiertelną potyczkę. Przy każdym powrocie jednak uczy się nowych rzeczy i usiłuje odmienić swój los. Osobą, która może mu pomóc jest pani oficer grana przez Emily Blunt.

Zapraszamy do kin!

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)