Trwa ładowanie...
d8j84ak

Piątek znaczy premiery - przed nami 6 nowych produkcji!

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Piątek znaczy premiery - przed nami 6 nowych produkcji!
(mat. dystrybutora)
d8j84ak

Weekend warto rozpocząć od wizyty w kinie. Co tym razem przygotowali dla nas dystrybutorzy? Na wielkim ekranie zagości historia dwóch braci - gliniarza i przestępcy - walczących o przetrwanie w miejskiej dżungli, romantyczna opowieść z Sophie Marcelu i François Cluzetem w rolach głównych, disnejowskie samoloty, tajemniczy mężczyzna w czerni, a także najbardziej roztańczona seria w historii kina. Będzie można również poznać świat, w którym na 12 godzin prawo pozwala na każdą zbrodnię. Szczegóły poniżej.

Po sukcesie „Samolotów” Disney raz jeszcze zaprasza w podniebną podróż w filmie „Samoloty 2”. Po awarii silnika Dusty musi zrezygnować ze startów w podniebnych wyścigach. Jednak, znany z wielkiej odwagi i ogromnego ducha walki, samolot nie poddaje się i postanawia zasilić siły lotniczej straży pożarnej. Wraz ze swoją nieustraszoną drużyną bierze udział w niebezpiecznej akcji gaszenia pożaru w parku narodowym, podczas której poznaje prawdziwe znaczenie słowa bohater…

Zwiastun:

„Żonaty mężczyzna to moje jedyne tabu” – takie słowa padają z ust postaci granej przez Sophie Marceau w filmie „Pożądanie”. Czy piękna kobieta przekroczy zakazaną granicę? Jeżeli tak, to tylko dla François Cluzeta – francuskiego aktora pamiętanego z rewelacyjnej roli milionera w hicie „Nietykalni”. „Pożądanie” to miłosna opowieść o dwójce ludzi, którzy zawierają znajomość na ceremonii zamknięcia targów książki. Ona jest pisarką po rozwodzie, on wiodącym szczęśliwe życie prawnikiem. Jednak czegoś im w życiu brakuje. Oboje nie mogą zapomnieć o spotkaniu, które wytrąciło ich z równowagi. Uczucia, emocje, miłość, pożądanie i fascynacja – nikt nie opowie o nich lepiej niż Francuzi.

d8j84ak

Zwiastun:

W dramacie "Po ślubie" przenosimy się do małego, czeskiego miasteczka, które wypełnia się dźwiękiem dzwonów kościelnych. Tereza ma na sobie piękną, białą suknię. Radim w dobrze skrojonym garniturze wygląda jak książę z bajki. Lato jest w pełni. Wszystko zapowiada, że młodą parę czeka najszczęśliwszy dzień w życiu. Wreszcie mają to z głowy – wzdycha siostra panny młodej. W odpowiedzi słyszy jednak: Przecież dopiero teraz się zacznie. Wraz z tymi słowami w słoneczny dzień wkrada się cień. W relacjach między bohaterami długo oczekiwanej ceremonii zaczyna kiełkować niepokój. Ziarno niepewności zasiewa dziwny, ubrany na czarno mężczyzna, który najpierw pojawia się w kościele, a potem jedzie za weselnym korowodem do domu na wsi. Jest obcym, którego ewidentnie należy się bać. Nikt go nie zna. Pan młody twierdzi, że go nie pamięta, choć tajemniczy Jan Benda utrzymuje, że jest jego szkolnym kolegą. Niechęć otoczenia nie odwodzi niechcianego gościa od
wspólnego ucztowania i beztroskiej zabawy z dziećmi. Jego uporczywa obecność sprawia jednak, że weselna atmosfera napina się jak struna, która nie chce pęknąć. Wszystko się zmienia, kiedy panna młoda odkrywa prezent, jakim osobliwy mężczyzna postanowił obdarować ją i jej męża. Czy otwiera wówczas puszkę Pandory? Czy nowa droga życia państwa młodych, zamiast różami, będzie usłana nieszczęściami?

Zwiastun:

Więzy krwi” to „list miłosny dedykowany latom 70-tym”, jego stylistyka pozwala przenieść się w czasie. „Jestem wielbicielem Cassavetesa, Schatzberga, Lumeta, Peckinpaha. Pisząc scenariusz miałem już w głowie, specyficzny, surowy charakter filmu. Chciałem, żeby widz zanurzył się w atmosferze lat siedemdziesiątych, a nie oglądał rekonstrukcję tej epoki. Dlatego z całych sił walczyłem o to, żeby samochody wyglądały na ekranie na rozklekotane, a ulice były tak brudne, jak w tamtych czasach. I spędzałem długie godziny, żeby upewnić się, iż są odpowiednio zanieczyszczone, żeby uzyskać naturalistyczny efekt” – mówił reżyser, Guillaume Canet. Akcja filmu zaczyna się kiedy Chris (Clive Owen) wychodzi z więzienia po odsiedzeniu wieloletniego wyroku. Czeka na niego Frank (Billy Crudup), młodszy brat, który jest dobrze
zapowiadającym się gliniarzem. Frank, mimo wielu wątpliwości, daje bratu kolejną szansę, pomaga mu w znalezieniu pracy i w kontakcie z dziećmi i byłą żoną (Marion Cotillard). Kiedy Chris poznaje Natalie (Mila Kunis), pojawia się nadzieja na nowy początek. W tym czasie Frank zdobywa się na odwagę, aby ujawnić swój związek z Vanessą (Zoe Saldana), byłą dziewczyną zabójcy na usługach mafii. Choć braci zawsze wiele dzieliło, więzy krwi są dla nich najważniejsze. Do dnia, gdy będą musieli wystąpić przeciwko sobie.

d8j84ak

Zwiastun:

"Step Up: All In" czyli bohaterowie najbardziej roztańczonej serii w historii kina powracają, by zmierzyć się o tytuł najlepszych na świecie. Stawką jest lukratywny kontrakt w najlepszym klubie Las Vegas. Do rywalizacji we wnętrzach luksusowego hotelu Valhalla w Las Vegas, którego właścicielką jest ekstentryczna Alexxa Brava (Iza Miko), przystąpią uwielbiani przez widzów uczestnicy wcześniejszych tanecznych turniejów: Sean (Ryan Guzman), Andie (Briana Evigan), Moose (Adam Sevani), Jenny Kido (Mari Koda), Eddy (Misha Gabriel), Camille (Alyson Stoner), Jason (Stephen 'tWitch' Boss), Hair (Christohper Scott), Monster (Luis Rosado), Vladd (Chadd Smith) i bliźniaki Santiago (Martin Lombard i Facundo Lombard). Wszyscy oni sprawią, że parkiety Miasta Grzechu rozgrzeją się do czerwoności. Zamienią Las Vegas w Miasto Zmysłów.

Zwiastun:

Akcja pierwszej "Nocy oczyszczenia" rozgrywała się w świecie, w którym co roku w ciągu określonych dokładnie 12 godzin prawo pozwala na każdą zbrodnię, nawet morderstwo. Sequel zatytułowany "Noc oczyszczenia: Anarchia" koncentruje się na parze, która stara się przeżyć na ulicach pogrążonej w krwawym szale metropolii. W obsadzie znaleźli się Nathan Clarkson, Frank Grillo, Michael K. Williams, Zach Gilford, Carmen Ejogo oraz LaKeith Lee Stanfield. Za reżyserię odpowiada James DeMonaco.

d8j84ak

Zwiastuny:

Zapraszamy do kin!

d8j84ak

Podziel się opinią

Share

d8j84ak

d8j84ak