Trwa ładowanie...

''Piękna i Bestia 3D'': Zobacz polski zwiastun klasycznej bajki Disneya [wideo]

''Piękna i Bestia 3D'': Zobacz polski zwiastun klasycznej bajki Disneya [wideo]Źródło: Forum Film
dc8qprv
dc8qprv

Po ogromnym sukcesie odnowionego i przeniesionego w trójwymiar "Króla Lwa" studio Walta Disneya zabrało się za reedycję innych klasyków swojego autorstwa. Pierwszym z nich jest odrestaurowana wersja animacji "Piękna i Bestia", której zwiastun prezentujemy w serwisie.

Piękna i Bestia” to opowieść o Belli, zwykłej dziewczynie z małego miasteczka, która ponad zaloty młodych chłopców przedkłada bajkowe światy poznawane za sprawą książek. Tymczasem w mrocznym zamczysku, znajdującym się w spowitym mgłą lesie, żyje niegdyś przystojny, ale bardzo samolubny książę. Jego egoizm doprowadza go w końcu do zguby – potężne zaklęcie rzucone na arystokratę zamienia go w przerażającą, rogatą bestię. Warunkiem powrotu do ludzkiej postaci jest obdarzenie innego człowieka odwzajemnioną miłością. Bella, będąca uosobieniem dobroci, trafia do zamku i sprawia, że Bestia powoli zmienia swoje nastawienie do życia i ludzi.

Poniżej prezentujemy zwiastun wersji trójwymiarowej:

Produkcja, która miała swoją premierę w 1991 roku, wzbudziła zachwyt zarówno widzów, jak i krytyków, którzy chwalili twórców za innowacyjne połączenie animacji tworzonej ręcznie, z trójwymiarową scenografią wykreowaną przy pomocy komputerów. I chociaż stosowanie technologii CGI w kinie dopiero raczkowało, graficy pracujący przy filmie wykazali się niemałym kunsztem, stając się pionierami użycia animacji komputerowej.

dc8qprv

Wykorzystanie komputera przy produkcji jest widoczne zwłaszcza w scenie tańca w pałacowej sali balowej, gdzie nowa wówczas technologia umożliwiła ukazanie całej sekwencji z ogromnym rozmachem. Pełne epickiego rozmachu ujęcia, obroty wirtualnej kamery dookoła głównych bohaterów oraz fantastyczne oświetlenie teł są tego niezaprzeczalnym dowodem i robią wrażenie nawet w 20 lat po premierze bajki.

Teraz, dzięki konwersji animacji na technologię 3D, musicalowe sekwencje w "Pięknej i Bestii" oraz dramatyczne i wywołujące dreszcze nawet u dorosłych widzów sceny akcji (m.in. atak watahy wilków na ojca Belli czy pojedynek Bestii z Gastonem) zrobią jeszcze większe wrażenie na zgromadzonych w kinach widzach, a sam film będzie miał jeszcze większą szansę zaistnieć w świadomości bardzo wymagającej dziecięcej widowni.

Premiera "Pięknej i Bestii 3D" zaplanowana jest na 3 lutego.


**[

Natasza boi się męża. Dlaczego? ]( http://film.wp.pl/natasza-urbanska-boi-sie-meza-dlaczego-6025272215172225g )*
*
[

Co słychać u Kasi z "13 posterunku"? ]( http://teleshow.wp.pl/13-posterunek-co-sie-dzieje-z-aleksandra-wozniak-6026606755153025g )**


**[

Pamiętacie Witię z "Samych swoich"? ]( http://komediowo.pl/gid,13708823,img,13709100,title,Pamietacie-Witie-z-bdquoSamych-swoichrdquo,galeria.html )**

dc8qprv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dc8qprv