Trwa ładowanie...

Piotr Woźniak-Starak i jego "Ukryta gra". Ostatni film producenta z międzynarodową dystrybucją

Ostatni film Piotra Woźniaka-Staraka "Ukryta gra" po raz kolejny został doceniony. Wkrótce produkcję będzie można obejrzeć w kinach w wielu krajach na świecie.
Share
Film "Ukryta gra" Piotra Woźniaka-Staraka z międzynarodowym sukcesem
Film "Ukryta gra" Piotra Woźniaka-Staraka z międzynarodowym sukcesemŹródło: East News
d2qe0o6

"Ukryta gra" to najnowszy film autorstwa Watchout Studio, czyli domu produkcyjnego Piotra Woźniaka-Staraka.

"Ukryta gra" została bardzo dobrze przyjęta podczas 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Została na nim wyróżniona Nagrodą Specjalną Jury dla reżysera Łukasza Kośmickiego oraz za montaż.

Film cieszy się na tyle dobrymi recenzjami, że wkrótce trafi do kin za granicą.

d2qe0o6

Podczas 17. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest w Toruniu reżyser zdradził, że film przeszedł badania fokusowe w Stanach Zjednoczonych. Oznacza to, że na wybranej grupie widzów sprawdzono reakcje widowni i oceniono szanse na powodzenie filmu w tamtejszych kinach. Wyniki były bardzo obiecujące. Szczególnie do gustu Amerykanom przypadła rola Roberta Więckiewicza.

Watchout Studio już podpisało umowy na dystrybucję "Ukrytej gry" za oceanem. Łukasz Kośmicki w rozmowie z WP zdradził, że do zagranicznej premiery dojdzie już na początku 2020 r.

Ponadto prawa do filmu zostały sprzedane również do Rosji, Chin, Francji, Hiszpanii i Portugalii. Zgodnie z marzeniem Piotra Woźniaka-Staraka jego ostatni film ma szansę zyskać międzynarodowy rozgłos.

"Ukryta gra". O czym jest film?

"Ukryta gra" przedstawia historię Joshuy Mansky’ego, genialnego matematyka, który u szczytu kryzysu kubańskiego zostaje porwany przez amerykańskie tajne służby. Nadużywający alkoholu zapomniany geniusz ma wystąpić w szachowym pojedynku przeciwko sowieckiemu mistrzowi Gawryłowowi na międzynarodowym turnieju. Jak się okazuje, jest to wyłącznie przykrywka dla szpiegowskiej rozgrywki.

Główną rolę zagrał Bill Pullman. Na wielkim ekranie zobaczymy również Roberta Więckiewicza, Lottę Verbeek, Jamesa Bloora, Aleksieja Sieriebriakowa oraz Coreya Johnsona. Za reżyserię natomiast odpowiada Łukasz Kośmicki.

d2qe0o6

Podziel się opinią

Share
d2qe0o6
d2qe0o6