Trwa ładowanie...

Pokazy "Solid Gold" zablokowane. Mamy oświadczenie Akson Studio

We wtorek podczas 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych gruchnęła sensacyjna wiadomość. “Solid Gold” Jacka Bromskiego został w ostatniej chwili wycofany z Konkursu głównego festiwalu. Nie został o tym uprzedzony nawet reżyser filmu. Decyzję skomentował producent Akson Studio.

Share
Pokazy "Solid Gold" zablokowane. Mamy oświadczenie Akson StudioŹródło: Materiały prasowe
d4koteu

Najnowszy film reżysera "Układu zamkniętego" powstał w oparciu o aferę Amber Gold. Fabuła skupia się na policjantach prowadzących śledztwo w sprawie biznesowo-politycznych układów na Pomorzu. Jednym z koproducentów filmu jest Telewizja Polska, której zależało na premierze "Solid Gold" przed październikowymi wyborami. Po publikacji listu otwartego twórców "Solid Gold" sprzeciwiających się wykorzystaniu filmu w celach politycznych premierę przesunięto na późniejszy termin.

Na dzień przed pierwszymi pokazami filmu na festiwalu filmowym w Gdyni “Solid Gold” został wycofany z konkursu na prośbę producenta Akson Studio.

"Informujemy, że w związku z nieprzyjęciem ostatecznego kształtu filmu ”Solid Gold” w reżyserii Jacka Bromskiego przez Telewizję Polską S.A., koproducenta, Akson Studio z powodów formalnych wynikających z umowy koprodukcyjnej z TVP S.A. wycofało film z Konkursu Głównego 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni" - czytamy w oficjalnym oświadczeniu producenta.

d4koteu

Tym samym reżyser filmu, jak i główny producent przyznali, że pokaz "Solid Gold" blokuje Telewizja Polska. W rozmowie z WP Jacek Bromski wyraził zaskoczenie tą decyzją.

"Rozumiem, że skoro nie wyraziłem i nadal nie wyrażam zgody na przemontowanie filmu i jego propagandowe wykorzystanie przed wyborami, TVP S.A. wywarło nacisk na producenta filmu, aby wycofać mój film ze wszystkich zaplanowanych pokazów festiwalowych, także z tych, na które bilety zostały już sprzedane. Bardzo żałuję, że festiwalowa publiczność nie będzie mogła zobaczyć filmu w nieocenzurowanej wersji" - oświadczył reżyser.

Zwróciliśmy się o komentarz w sprawie "Solid Gold" do Telewizji Polskiej. Na moment publikacji tekstu nie uzyskaliśmy odpowiedzi.

d4koteu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4koteu
d4koteu