Trwa ładowanie...

"Solid Gold" wycofany z konkursu. Mamy komentarz reżysera

Film "Solid Gold" miał być pokazywany na festiwalu w Gdyni. Ale nagle zniknął z programu. Okazało się, że został wycofany z konkursu. Skontaktowaliśmy się z reżyserem w tej sprawie. Wygląda na to, że film może nigdy nie doczekać się swojej premiery.

Share
"Solid Gold" wycofany z konkursu. Mamy komentarz reżyseraŹródło: Materiały prasowe
dk7niqu

"Solid Gold" Jacka Bromskiego od tygodni budzi wiele emocji. O filmie inspirowanym aferą Amber Gold mówi się, że mógłby namieszać w jesiennych wyborach. Więc gdy film zniknął z systemu rezerwacji festiwalu w Gdyni, byliśmy tym zdziwieni. Okazało się, że decyzją producenta został wycofany z konkursu.

Na stronie Festiwalu Filmowego w Gdyni pojawiło się oświadczenie:

"Informujemy, że Akson Studio, producent "Solid Gold" w reżyserii Jacka Bromskiego, z powodów formalnych wycofał film z Konkursu Głównego 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W związku z tym wszystkie planowane pokazy tego filmu w ramach 44. FPFF zostają odwołane".

Zobacz także: Prolog - Michael Hjorth i Hans Rosenfeldt

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z reżyserem, który powiedział nam: - Właśnie się dowiedziałem, że to prawda. To decyzja producenta. Chodzi o pewną niezgodność co do długości filmu, jego kształtu. Telewizja uważa, że jest długi, a ja uważam, że nie jest. Gdybym to ja był producentem, to bym tego nie wycofywał.

dk7niqu

Zapytaliśmy reżysera, czy w związku z powyższym ma zamiar przemontowywać film: - Nie będę tego robić - odpowiedział.

Co w takim razie stanie się z "Solid Gold"? Okazuje się, że film może nigdy nie doczekać się swojej premiery: - Na pewno wpłynie to na plany dystrybucyjne filmu. Będziemy się wozić, aż się nie przewieziemy.

Produkcji od początku towarzyszy polityczna burza. W trakcie trwania festiwalu do mediów dotarła wiadomość, że kinowa premiera "Solid Gold" została przesunięta na 18 października (wcześniejsza wersja wskazywała na 11 października, czyli czas tuż przed wyborami parlamentarnymi). Twórcy przyznali, że nie chcą być oskarżeni o działania propagandowe.

Producentem filmu jest Akson Studio, a koproducentami: Telewizja Polska S.A., Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny oraz Gdyńskie Centrum Filmowe. Dystrybutorem jest TVP.

dk7niqu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dk7niqu
dk7niqu