Trwa ładowanie...
d10nij9
Aktualności

Policja uznała, że to samobójstwo. Rodzina Adrienne Shelly nie dała wiary. I miała rację

Miała wszystko. Pieniądze, ukochanego męża i malutką córeczkę. Jej kariera zawodowa właśnie nabrała tempa, a najnowszy film, który wyreżyserowała, czekał na światową premierę. Kiedy policja znalazła ciało powieszonej Adrienne Shelly, podejrzewano samobójstwo. Tylko rodzina i przyjaciele od razu odrzucili tę wersję.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
 Adrienne Shelly
Adrienne Shelly (East News)
d10nij9

Dlaczego bowiem szczęśliwa kobieta, spełniona aktorka i świeżo upieczona matka miałaby odebrać sobie życie? Okazało się, że mieli rację. Wkrótce na jaw wyszła przerażająca prawda.

Obiecująca kariera

Adrienne Levine – pseudonim Shelly nadała sobie później, aby uczcić ojca Sheldona – urodziła się 24 czerwca 1966 roku w Nowym Jorku.

East News

Szeroko pojętą sztuką interesowała się już w dzieciństwie. Szybko zadebiutowała na scenie, a odniesiony sukces zachęcił ją do dalszej ciężkiej pracy.

d10nij9

Po ukończeniu liceum zaczęła studia na uniwersytecie w Bostonie, ale zaraz po pierwszym roku rzuciła uczelnię, aby zacząć profesjonalną karierę.

Wielki talent

Na ekranie zadebiutowała w 1989 roku filmem „The Unbelievable Truth”. Rok później wystąpiła w docenionym przez krytykę „Zaufaniu”. Od tego momentu Shelly praktycznie nie znikała z małych i dużych ekranów. Niebawem sama postanowiła stanąć za kamerą i okazała się nader utalentowaną reżyserką. Jej ostatni film, „Kelnerka” z 2007 roku, zebrał doskonałe recenzje. Niestety, tego momentu Shelly już nie doczekała.

East News

Wspaniałe życie

Shelly wiodło się nie tylko zawodowo. Sukcesy odnosiła również w życiu prywatnym. Poślubiła Andrew Ostroya, z którym stworzyła niezwykle udany i szczęśliwy związek.

d10nij9

W 2003 roku na świat przyszła ich córeczka Sophie. Wydawało się, że nic nie jest w stanie zmącić ich małżeńskiego szczęścia.

- Adrienne była najbardziej uprzejmą, ciepłą, kochającą i szczodrą osobą, jaką znałem. Niezwykle inteligentna, zabawna i utalentowana. Była moją najlepszą przyjaciółką i osobą, u boku której chciałem się zestarzeć – mówił Ostroy. Jednak nie dane mu było spełnić tego marzenia.

Przerażające odkrycie

Wieczorem 1 listopada 2006 roku Ostroy, zaniepokojony nieobecnością żony, zajrzał do jej biura. To, co tam ujrzał, zmroziło mu krew w żyłach. Shelly wisiała na prysznicu, wokół szyi miała owinięte prześcieradło.

East News

Zrozpaczony Ostroy natychmiast wezwał policję. I choć funkcjonariusze odkryli, że drzwi od biura nie były zamknięte, a z portfela denatki zniknęła gotówka, uznali, że aktorka po prostu targnęła się na własne życie.

d10nij9

Dopiero pod naciskami męża zmarłej – który tłumaczył, że Shelly była szczęśliwa, nie zmagała się z depresją i, co najważniejsze, nigdy nie porzuciłaby swojej malutkiej córeczki – ponownie wszczęto dochodzenie.

Upozorowane samobójstwo

Okazało się, że Ostroy miał rację. Po kolejnym przeszukaniu funkcjonariusze policji znaleźli w łazience ślad męskiego buta. Odcisk zaś idealnie pasował do śladów, jakie zostawił po sobie jeden z robotników pracujących feralnego dnia w budynku.

Wkrótce aresztowano 19-letniego Siego Pillco, nielegalnego emigranta z Ekwadoru. Podczas przesłuchania chłopak przyznał się, że zaatakował Shelly, a później próbował upozorować jej samobójstwo.

East News

Wyznanie mordercy

Według jednej z jego wersji, Shelly, zirytowana hałasem, jaki robili robotnicy, zeszła do nich, prosząc o ciszę. Wtedy natknęła się na pracującego Pillco.

d10nij9

Chłopak, który w kraju przebywał nielegalnie, wystraszony, że aktorka wezwie policję, poszedł za nią do jej biura. Tam wywiązała się kłótnia, doszło do szarpaniny i Pillco uderzył Shelly.

Kobieta straciła przytomność i wtedy Pillco – jak tłumaczył, przekonany, że zabił Shelly – postanowił ją powiesić, pozorując samobójstwo. Według raportu biegłych, kiedy chłopak wiązał jej pętlę na szyi, Shelly wciąż żyła.
Pillco został skazany na 25 lat więzienia.

d10nij9

Podziel się opinią

Share

d10nij9

d10nij9