Trwa ładowanie...
d2qwem0

"Polityka" Patryka Vegi - plakat. Ogromna fala hejtu. "Szkoła plakatu w grobie się przewraca"

"Polityka", czyli nowy film Patryka Vegi, ma zrobić spore zamieszanie tuż przed wyborami parlamentarnymi. Jednak oficjalny plakat pozostawia wiele do życzenia i bardzo przypomina te z poprzednich filmów Vegi. Pojawiła się fala hejtu na grafikę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Janusz Chabior i Antoni Królikowski zagrają w filmie Patryka Vegi "Polityka"
Janusz Chabior i Antoni Królikowski zagrają w filmie Patryka Vegi "Polityka" (Instagram.com)
d2qwem0

"Polityka" Patryka Vegi - fala hejtu na plakat

"Polityka" Patryka Vegi w założeniu ma pokazać brutalną prawdę o obecnej scenie politycznej oraz jej kulisy. Pojawiały się opinie, że produkcja może wpłynąć na październikowe wybory do Sejmu i Senatu. 8 sierpnia ukazał się zwiastun, a razem z nim plakat, który do bólu przypomina grafiki poprzednich filmów Vegi.

Na plakacie filmu “Polityka” pojawiają się najważniejsze postacie - 5 w górnej części i 5 w dolnej części. Taki sam schemat miały m.in plakaty "Botoksu", "Kobiet mafii" i "Pitbulla: Niebezpiecznych kobiet". Taka powtarzalność nie przyjęła się dobrze wśród Polaków i uznali go za brzydki. "Nic szczególnego, chociaż wygląda gorzej niż zwykle" - napisał jeden z internautów.

d2qwem0

ZOBACZ TEŻ: "Polityka" - zwiastun głośnego filmu Patryka Vegi

Na grafikę wylała się nie tyle fala krytyki, co też po prostu hejtu. Andrzeja Grabowskiego porównano do kaczki. Komentujący twierdzą, że grafika jest porażką polskich plakacistów. "Polska szkoła plakatu się w grobie przewraca, a grafik w Paincie dostaje kasiorę" - czytamy.

Sam plakat sprawia, że niektórzy spodziewają się, że "Polityka" Vegi mocno rozczaruje."Czy ten film zasługuje na subtelny, ładny plakat, którego polska szkoła plakatu by się nie powstydziła?", "W głębi serduszka czekałem na to, żeby pocisnąć bekę", "Plakat godny filmu Vegi" - komentowali.

d2qwem0

Karolina Korwin-Piotrowska też krytycznie wypowiedziała się nt. plakatu. "To jest tak obezwładniająco ohydne i kiczowate, tak bardzo byle jakie, tak szokująco tanie, że może nadszedł czas, żeby pan Vega wynajął jednak grafika do tych plakatów" - napisała na Instagramie.

"Polityka" Patryka Vegi - data premiery, obsada

Premiera filmu "Polityka" 4 września. Występują Andrzej Grabowski, Janusz Chabior, Ewa Kasprzyk, Daniel Olbrychski, Marcin Bosak, Maciej Stuhr, Zbigniew Zamachowski, Antoni Królikowski i Tomasz Oświeciński.

d2qwem0

"Polityka" Patryka Vegi - plakat

Poniżej oficjalny plakat filmu. Co o nim myślicie?

Oficjalny plakat promujący film Patryka Vegi "Polityka" Materiały prasowe
Oficjalny plakat promujący film Patryka Vegi "Polityka" (Materiały prasowe)
d2qwem0

Podziel się opinią

Share
d2qwem0
d2qwem0