Trwa ładowanie...

Polska animacja rośnie w siłę. Superprodukcja "Podróż smokiem Diplodokiem" ma podbić serca światowych widzów

"Podróż smokiem Diplodokiem" zapowiada się na największy projekt w polskiej historii komputerowych filmów animowanych 3D. Sudio Human Ark, stojące za ekranizacją komiksu, zostało okrzyknięte przez magazyn "Variety" "wschodzącą gwiazdą szybko rozwijającej się w Polsce branży animacji." Prestiżowy "Animation Magazine" dodaje, że to jedno z 25 studiów z całego świata, których pracy warto się przyglądać.

Share
Polska animacja rośnie w siłę. Superprodukcja "Podróż smokiem Diplodokiem" ma podbić serca światowych widzów
Źródło: Human Ark
dgskp1b

"Podróż smokiem Diplodokiem" to pełnometrażowy film animowany z gatunku kina familijnego, inspirowany kultowymi komiksami Tadeusza Baranowskiego, które sprzedały się w łącznym nakładzie ponad 2 mln egzemplarzy. Na pierwszym planie opowieści znajduje się dinozaur Diplodok, który poszukuje swoich rodziców i odkrywa, że jest bohaterem komiksu.

Obejrzyj najnowszą zapowiedź filmu "Podróż smokiem Diplodokiem":

Film będzie łączył animację z elementami gry aktorskiej. Twórcy szacują, że ten drugi element będzie stanowił ok. 10 proc. filmu i chcą zainteresować swoim projektem którąś z hollywoodzkich gwiazd. Przy polskiej produkcji już teraz pracują międzynarodowi specjaliści, m.in. Mark Palmer ("Pingwiny z Madagaskaru", "Potwory kontra Obcy").

dgskp1b

Animowany świat Diplodoka zostanie wykreowany przy pomocy animacji 3D i ręcznie malowanych teł. W prace nad filmem zaangażowani są najwybitniejsi, współcześni polscy ilustratorzy, twórcy filmów animowanych i komiksów, m.in.: Mariusz Arczewski, Sławek Fiedorczuk, Michał Kwolek, Tomasz Lew Leśniak, Kamil Polak, Janusz Ordon, Michał "Śledziu" Śledziński, Kuba Tarkowski. W fotelu reżysera zasiadł Wojtek Wawszczyk, który razem z Rafałem Skarżyckim odpowiadają również za scenariusz.

Poniżej: projekt Janusza Ordona (Human Ark) i komiksowy oryginał Tadeusza Baranowskiego

Human Ark
Źródło: Human Ark

O rozpoczęciu prac nad ekranizacją kultowego komiksu Tadeusza Baranowskiego pisaliśmy już dwa lata temu. Wawszczyk, zapytany wówczas przez naszą redakcję o międzynarodowy potencjał "Podróży smokiem Diplodokiem, mówił:

- Jak najbardziej, mamy takie ambicje, ale i świadomość, że wypływamy na głęboką wodę. Nikt nie zrobił jeszcze takiego filmu w Polsce. Dlatego bardzo uważnie i ostrożnie podchodzimy do tego projektu.

Projekt "Śledzia"/Human Ark
Źródło: Projekt "Śledzia"/Human Ark

- Film w 2013 r. otrzymał najwyższe z możliwych dofinansowanie europejskiego programu MEDIA. Projekt był także prezentowany podczas warsztatów dla scenarzystów i producentów Prime 4 Kids & Family w Berlinie. Otrzymał wsparcie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, był częścią prestiżowego wydarzenia Cartoon Movie we Francji – wymienia przedstawiciel Human Ark, po czym dodaje:

- To był niezwykle dynamiczny, ale dopiero początek długiej drogi.

Dotarcie do końca tej drogi i wypuszczenie filmu do międzynarodowej dystrybucji jest planowane na 2020 r.

dgskp1b

Podziel się opinią

Share
dgskp1b
dgskp1b