Trwa ładowanie...
Jakub Zagalski
30-11-2017 13:29

Polska animacja rośnie w siłę. Superprodukcja "Podróż smokiem Diplodokiem" ma podbić serca światowych widzów

"Podróż smokiem Diplodokiem" zapowiada się na największy projekt w polskiej historii komputerowych filmów animowanych 3D. Sudio Human Ark, stojące za ekranizacją komiksu, zostało okrzyknięte przez magazyn "Variety" "wschodzącą gwiazdą szybko rozwijającej się w Polsce branży animacji." Prestiżowy "Animation Magazine" dodaje, że to jedno z 25 studiów z całego świata, których pracy warto się przyglądać.

Polska animacja rośnie w siłę. Superprodukcja "Podróż smokiem Diplodokiem" ma podbić serca światowych widzówŹródło: Human Ark
d3zir4e
d3zir4e

"Podróż smokiem Diplodokiem" to pełnometrażowy film animowany z gatunku kina familijnego, inspirowany kultowymi komiksami Tadeusza Baranowskiego, które sprzedały się w łącznym nakładzie ponad 2 mln egzemplarzy. Na pierwszym planie opowieści znajduje się dinozaur Diplodok, który poszukuje swoich rodziców i odkrywa, że jest bohaterem komiksu.

Obejrzyj najnowszą zapowiedź filmu "Podróż smokiem Diplodokiem":

Film będzie łączył animację z elementami gry aktorskiej. Twórcy szacują, że ten drugi element będzie stanowił ok. 10 proc. filmu i chcą zainteresować swoim projektem którąś z hollywoodzkich gwiazd. Przy polskiej produkcji już teraz pracują międzynarodowi specjaliści, m.in. Mark Palmer ("Pingwiny z Madagaskaru", "Potwory kontra Obcy").

Animowany świat Diplodoka zostanie wykreowany przy pomocy animacji 3D i ręcznie malowanych teł. W prace nad filmem zaangażowani są najwybitniejsi, współcześni polscy ilustratorzy, twórcy filmów animowanych i komiksów, m.in.: Mariusz Arczewski, Sławek Fiedorczuk, Michał Kwolek, Tomasz Lew Leśniak, Kamil Polak, Janusz Ordon, Michał "Śledziu" Śledziński, Kuba Tarkowski. W fotelu reżysera zasiadł Wojtek Wawszczyk, który razem z Rafałem Skarżyckim odpowiadają również za scenariusz.

d3zir4e

Poniżej: projekt Janusza Ordona (Human Ark) i komiksowy oryginał Tadeusza Baranowskiego

Human Ark
Źródło: Human Ark

O rozpoczęciu prac nad ekranizacją kultowego komiksu Tadeusza Baranowskiego pisaliśmy już dwa lata temu. Wawszczyk, zapytany wówczas przez naszą redakcję o międzynarodowy potencjał "Podróży smokiem Diplodokiem, mówił:

- Jak najbardziej, mamy takie ambicje, ale i świadomość, że wypływamy na głęboką wodę. Nikt nie zrobił jeszcze takiego filmu w Polsce. Dlatego bardzo uważnie i ostrożnie podchodzimy do tego projektu.

Projekt "Śledzia"/Human Ark
Źródło: Projekt "Śledzia"/Human Ark

- Film w 2013 r. otrzymał najwyższe z możliwych dofinansowanie europejskiego programu MEDIA. Projekt był także prezentowany podczas warsztatów dla scenarzystów i producentów Prime 4 Kids & Family w Berlinie. Otrzymał wsparcie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, był częścią prestiżowego wydarzenia Cartoon Movie we Francji – wymienia przedstawiciel Human Ark, po czym dodaje:

- To był niezwykle dynamiczny, ale dopiero początek długiej drogi.

Dotarcie do końca tej drogi i wypuszczenie filmu do międzynarodowej dystrybucji jest planowane na 2020 r.

d3zir4e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3zir4e

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj