Trwa ładowanie...

Polska gwiazda Hollywood z krótką wizytą w Warszawie

Polska gwiazda Hollywood z krótką wizytą w WarszawieŹródło: AFP
d42eni7

Na początku grudnia gościła w Polsce *Liliana Głąbczyńska-Komorowska, znakomita polska aktorka, od ponad dwudziestu lat mieszkająca w Ameryce Północnej, gdzie z powodzeniem realizuje swoje plany życiowe i artystyczne.*

Liliana zagrała m.in. u boku Donalda Sutherlanda, Aidana Quinna, Wesley'a Snipesa. Występowała w produkcjach hollywoodzkich ("Wojna i miłość", "Misja specjalna", "Zasady walki"), była gwiazdą popolarnych amerykańskich seriali ("Kojak", "Bill Cosby Show", "Bliss", "Onother World"), wystąpiła na Brodway'u, a teraz w Kanadzie, gra po francusku w teatrze i telewizji. Tu też wychowuje dwójkę swoich dzieci, które ma z drugim mężem Christianem Duguay.

Liliana Głąbczyńska-Komorowska przyleciała do Polski aby wziąć udział w promocji projektu, którego jest pomysłodawczynią i producentką. 1-ego grudnia ukazała się książka "W jednej walizce" z dołączonym na dvd dokumentalnym filmem "Raj utracony, raj odzyskany". Książka i film opowiadają o dziejach przedstawicieli znamienitych polskich rodów arystokratycznych, zmuszonych do szukania nowej ojczyzny w Kanadzie. To swoiste polskie "przeminęło z wiatrem" wyprodukowała firma aktorki Queen Art Films a sfinansowała Fundacja dla sztuki Liliany Głąbczyńskiej-Komorowskiej.

d42eni7

Aktorka, w ramach fundacji, od lat zaangażowana jest w działalność na rzecz szerzenia polskiej kultury w środowisku kanadyjskim, za którą została odznaczona Srebrnym Medalem Zasługi. Obecnie Liliana pracuje nad swoim debiutanckim filmem dokumentalnym „The Beauty and The Breast”, który będzie miał premierę w 2012 roku. Film opowiada o walce kobiet z rakiem piersi. W podróży do kraju aktorce towarzyszył mąż Brenard, kanadyjski przedsiębiorca, wspierający działania artystyczne żony.

Podczas kilku dni pobytu w Polsce Liliana Głąbczyńska-Komorowska udzieliła wielu wywiadów telewizyjnych, radiowych i prasowych a także wzięła udział w sesji zdjęciowej, która odbyła się w warszawskim hotelu Bristol.

Krakowskie Przedmieście i cały Trakt Królewski uważa, za najpiękniejszą ulicę w Europie, a spacer obok kultowego Kina Kultura zawsze należy do najprzyjemniejszych "obowiązków" podczas wizyty w stolicy. Szczególnie w okresie przedświątecznym.

Pracowita Liliana wzięła także udział w zdjęciach do kręconego właśnie, nowego serialu TVN, gdzie wystąpi gościnnie w jednym z odcinków. Aktorka od pewnego czasu znowu gra w polskich produkcjach ("Mniejsze zło" Janusza Morgernsterna, serial "Teraz albo nigdy"). Ostatni wieczór Liliana Głąbczyńska-Komorowska spędziła na uroczystej premierze najnowszego filmu Sławomira Kryńskiego "Pokaż kotku co masz w środku", gdzie spotkała się z kolegami, z którymi studiowała na warszawskiej PWST.

d42eni7

**[

Natasza boi się męża. Dlaczego? ]( http://film.wp.pl/natasza-urbanska-boi-sie-meza-dlaczego-6025272215172225g )*
*
[

Co słychać u Kasi z "13 posterunku"? ]( http://teleshow.wp.pl/13-posterunek-co-sie-dzieje-z-aleksandra-wozniak-6026606755153025g )**


**[

Pamiętacie Witię z "Samych swoich"? ]( http://komediowo.pl/gid,13708823,img,13709100,title,Pamietacie-Witie-z-bdquoSamych-swoichrdquo,galeria.html )**

d42eni7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d42eni7