Trwa ładowanie...

Polski Box Office: ''Jesteś Bogiem" wciąż króluje!

Polski Box Office: ''Jesteś Bogiem" wciąż króluje!Źródło: Kino Świat
d2bm77r
d2bm77r
Nic nie jest w stanie przerwać imponującej passy "Jesteś Bogiem".

Po spektakularnym pierwszym weekendzie (trzecie najlepsze otwarcie polskiego filmu na przestrzeni ostatnich 20 lat), film Leszka Dawida nie tylko nie traci widowni i statusu lidera box office, ale może pochwalić się kolejnym wyczynem. W zaledwie 10 dni od premiery obejrzało go 871 452 tysięcy widzów. To więcej niż wyniosła łączna frekwencja przebojowej „Sali samobójców” (827 820 widzów)!

Przed tygodniem informowaliśmy o historycznym wyczynie frekwencyjnym „Jesteś Bogiem”. 373 796 widzów w trzy dni przełożyło się na najwyższy wynik ostatnich dwóch dekad, osiągnięty przez polski film, który nie jest ekranizacją lektury, ani komedią romantyczną. Lepiej od obrazu Leszka Dawida radziły sobie tylko „Pan Tadeusz” (424 895 widzów w weekend otwarcia) i „Kochaj i tańcz” (393 803 widzów).

Dziś wiadomo już, że choć historia „paktu przy dźwiękach głośnika" nie zdołała wyprzedzić „Kochaj i tańcz” w premierowy weekend, to w ogólnym rozrachunku radzi sobie znacznie lepiej niż hitowy film taneczny z 2009 roku, którego w porównywalnym czasie zobaczyło 799 781 widzów. Co więcej wydaje się, że „Jesteś Bogiem” nie będzie miał problemów z pobiciem całkowitego wyniku „Kochaj i tańcz”, jeśli potrzebował zaledwie dziesięciu dni, by zgromadzić większą widownię niż łączna frekwencja „Sali samobójców”.

d2bm77r

Film ma już 173 tysiące fanów na Facebooku, jego zwiastun w serwisie Youtube obejrzało ponad 1 500 000 osób, zaś teledysk promujący „Jesteś Bogiem" – ponad 410 tysięcy osób w 10 dni. I liczby te stale rosną!

Komedia„Na tropie Marsupilami”, która stała się absolutnym hitem we Francji, teraz podbija serca polskich widzów i startuje z miejsca drugiego naszego box office’u! Przebój twórców „Asterixa i Obelixa. Misji Kleopatra” okazał się najlepszym otwarciem weekendu wśród PREMIER. W popularności przebił zarówno najnowszy film Oliviera Stone’a – „Savages: Ponad bezprawiem” jak i nasyconego efektami „Dredda 3D”. Na tę uroczą animację wybrało się 33 284 Polaków.

Podium polskiego box office’u zamyka tzw. komedia romantyczna dla zaawansowanych, czyli „Dwoje do poprawki”. Bezkonkurencyjna królowa srebrnego ekranu, Meryl Streep i rewelacyjny jak zwykle Tommy Lee Jones, w swoim najnowszym filmie uczą się namiętności i czułości po trzydziestoletnim stażu małżeńskim. Od polskiej premiery komedię obejrzało 214 851 widzów, z czego 28 907 w miniony weekend.

Uwielbiany wśród Polaków „Ted” spadł w naszym zestawieniu na miejsce czwarte. Fabularny debiut Setha MacFarlena, twórcy „Family Guy’a”, do tej pory obejrzało 349 821 widzów w Polsce.

Niestety, długo oczekiwany film Oliviera Stone’a „Savages: Ponad bezprawiem”, rozczarowała swoim startowym wynikiem nie tylko dystrybutorów. Na najnowszą produkcję twórcy legendarnego filmu „JFK” czy „Urodzonych morderców” wybrało się jedynie 21 002 Polaków.

* W miniony weekend do kin (na TOP 10 filmów) wybrało się 413 908 Polaków.*

d2bm77r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2bm77r