Trwa ładowanie...

Polski Box Office: Mikołajek pokonał skąpca

Polski Box Office: Mikołajek pokonał skąpcaŹródło: Forum Film
d2nr1au
d2nr1au

W ostatni weekend "Mikołajek" minimalną liczbą widzów pokonał swojego świątecznego rywala, "Opowieść wigilijną".

W ostatni weekend najwięcej osób obejrzało "Mikołajka" - dokładnie 56 971. Film pokonał ekranizację powieści *"Opowieść wigilijna""Opowieść wigilijna"*, którą obejrzało w weekend niewiele mniej, bo 56 557 widzów.

Łącznie do kin w ostatni weekend poszło 327 371 Polaków. Żadnej z dwóch nowości nie udało się dostać do pierwszej dziesiątki box office'u.

Mikołajek to chłopiec, który ma wielu przyjaciół oraz mnóstwo energii do zabawy. I jak to zwykle bywa ze świetnymi pomysłami małych chłopców, dorośli nie wiadomo dlaczego uważają je za zupełnie nieodpowiednie. Dlatego zarówno przyjaciele Mikołajka, jak i on sam, wciąż pakują się w kłopoty, choć bardzo się starają być grzeczni.

d2nr1au

Kiedy 50 lat temu René Goscinny i Jean-Jacques Sempé stworzyli postać tego rozbrykanego chłopca, nikt nie traktował ich opowiadań jako przyszłej klasyki. Dzisiaj Mikołajek jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych bohaterów dziecięcego świata. Cała seria książek cieszy się niesłabnącym uwielbieniem wśród czytelników.

**

"Opowieść wigilijna" to najnowsza adaptacja klasycznej powieści Charlesa Dickensa o człowieku wziętym przez tajemnicze świąteczne istoty w specyficzną, wewnętrzną podróż. Duchy pokazują Scrooge’owi jakim był kiedyś człowiekiem, jakim jest teraz i co się z nim stanie jeśli dalej będzie postępował tak, jak do tej pory.

Tym razem w roli Ebenezera Scrooge’a oraz sześciu innych postaci będzie można zobaczyć Jima Carreya, reżyserem jest Robert Zemeckis – twórca między innymi Ekspresu Polarnego, zaś film będzie można zobaczyć w technologii 3D.

d2nr1au

Zobacz także:

**[

ALKOHOLOWE WYBRYKI GWIAZD ]( http://film.wp.pl/szokujace-wybryki-pijanych-gwiazd-6025285188666497g ) [

HISTORYCZNE NIEWYPAŁY ]( http://film.wp.pl/finansowe-klapy-filmowe-6025284952892545g ) [

NIEROZBIERALNE POLSKIE AKTORKI ]( http://film.wp.pl/nierozbieralne-polskie-aktorki-6025284635869825g ) [

SZOKUJĄCE ZAROBKI DZIECIĘCYCH GWIAZD ]( http://aleseriale.pl/gid,5162,img,204006,fototemat.html ) **

d2nr1au
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2nr1au