Trwa ładowanie...

Polski Box Office: Zmierzch Listów do M.

Polski Box Office: Zmierzch Listów do M.Źródło: Monolith Films
d33zvtu
d33zvtu

Po olbrzymim sukcesie „Listów do M.”, który w pierwszy weekend wyświetlania zobaczyło prawie 400 tysięcy osób, wiele osób spodziewało się, że polska produkcja utrzyma pierwsze miejsce w notowaniu rodzimego box office’u. Okazało się jednak, że wampiry z „Sagi Zmierzch” urosły w siłę również w naszym kraju.

Pierwsza część ekranizacji ostatniego tomu prozy autorstwa Stephenie Meyer święci triumfy na całym świecie. Po gigantycznym otwarciu za oceanem (140 milionów dolarów wpływów w pierwsze 3 dni wyświetlania), „Przed świtem” zdominował również polski box office. Ponad 330 tysięcy widzów nie odstraszyła dwukrotnie wyższa cena biletów (w porównaniu z długim weekendem), powodując, że „Saga zmierzch” okazała się atrakcyjniejsza od polskiej komedii romantycznej dla blisko 100 tysięcy widzów więcej.

Drugą nowością w notowaniu jest trójwymiarowa produkcja dla młodych widzów, przedstawiająca kolejną odsłonę przygód „Małych agentów”, tym razem w „czwórwymiarze”. Każdy widz filmu Roberta Rodrigueza otrzymuje podczas seansu bezpłatną kartę, na której znajduje się 8 ponumerowanych pól. W trakcie seansu na ekranie pojawiają się cyfry od 1 do 8 sugerujące, które miejsce na kartoniku należy potrzeć, aby uwolnić jeden z zapachów. Może właśnie ta nowinka technologiczna spowodowała, że do multipleksów popędziło prawie 34 tysiące widzów.


Ostatnim debiutantem w zestawieniu jest polski „Wymyk”. Film przedstawia historię dwóch braci, Alfreda i Jerzego, którzy w trakcie podróży kolejką podmiejską są świadkami brutalnego incydentu – napastowania dziewczyny przez bandę chuliganów. Młodszy z braci, Jerzy, dzielnie staje w jej obronie, natomiast starszy zawodzi - reaguje poniewczasie i w konsekwencji staje się biernym świadkiem tragedii młodszego brata, który na jego oczach zostaje wyrzucony z pędzącego pociągu. Niestety, tę wysoko ocenianą, bardzo niesztampową produkcję zdecydowało się obejrzeć zaledwie 14 tysięcy widzów. Wystarczyło to do zajęcia zaledwie siódmego miejsca w aktualnym notowaniu najpopularniejszych filmów w Polsce.

Pierwszą dziesiątkę filmów polskiego notowania box Office obejrzało łącznie 799 723 widzów. Nie jest to wynik tak oszałamiający jak przed tygodniem (ponad milion widzów w kinach), ale mimo wszystko należy do najbardziej dochodowych w ciągu ostatniego 20-lecia.

ZOBACZ TAKŻE:

**[

Jak dziś wygląda Pippi Langstrump? ]( http://teleshow.wp.pl/tak-dzis-wyglada-pippi-langstrumpf-6026605664182913g )*
*
[

Dołącz do nas na Facebooku! ]( http://www.facebook.com/filmwppl )*
*
[

Stare, ale jare. 40-stki jak 20-stki ]( http://film.wp.pl/sa-dojrzale-a-wygladaja-jak-nastolatki-nowa-moda-w-kinie-6025274240406657g )**


**[

To jest najlepszy polski film wszech czasów? ]( http://film.wp.pl/10-najlepszych-polskich-filmow-wszech-czasow-6025273245967489g )**


d33zvtu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33zvtu