Trwa ładowanie...
d1tsns4

Polski film z szansą na Oscara!

Film, w którym zakochali się Amerykanie, "Wszystkie nieprzespane noce" w reżyserii Michała Marczaka, powalczy o Oscara. Trafił na listę produkcji, które będą zabiegać o tytuł Najlepszego Pełnometrażowego Filmu Dokumentalnego. Opublikował ją magazyn "Variety".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Wszystkie nieprzespane noce" to manifest młodego pokolenia
"Wszystkie nieprzespane noce" to manifest młodego pokolenia (Materiały prasowe)
d1tsns4

Walka o Oscary zawsze jest zacięta i tym razem nie będzie inaczej. Debiut Polaka to tylko jedna ze 170 doskonałych produkcji, które zostaną obejrzane i ocenione przez jurorów. Tytuły 15 filmów, które przejdą do kolejnego etapu, zostaną ogłoszone w grudniu.

Obecnie na liście znajdują się m.in.: "Ostatni w Aleppo", "Obywatelka Jane. Walka o miasto", "Kedi - sekretne życie kotów", "Ex Libris: New York Public Library", "Mr. Gaga", "78/52", "The Reagan Show" i wiele, wiele innych.

"Wszystkie nieprzespane noce" przedstawiają historię Krzyśka. Chłopak imprezowym stylem życia odreagowuje zerwanie z dziewczyną. Zakończenie kilkuletniego związku wiąże się z przeprowadzką do Michała, najlepszego przyjaciela. Single chodzą na domówki, balują na festiwalach, upijają się w barach. Nie przejmują się niczym, nie ustając w pogoni za znalezieniem swojego miejsca w życiu. Ze szczerych rozmów, całonocnych zabaw i wędrówek wyłania się obraz marzeń, ale także lęków i frustracji. Nagłe pojawienie się w ich życiu byłej dziewczyny Michała - tajemniczej Evy, wystawi ich przyjaźń na próbę. Pulsująca w rytmie uczuć i muzyki historia opowiedziana zostaje z perspektywy przyjaciół uwikłanych w miłosny trójkąt. Według dystrybutora film to "manifest niespokojnego pokolenia urodzonych po 1989 roku".

Debiut Michała Marczaka zalicza się do filmów dokumentalnych, chociaż - według recenzentów - ogląda z nie mniejszym zainteresowaniem niż produkcje fabularne. Główne role grają w nim Krzysztof Bagiński i Michał Huszcza.

d1tsns4

#dziejesiewkulturze: "Wszystkie nieprzespane noce" na liście najlepszych dokumentów XXI w.

Produkcja została doceniona w Polsce oraz poza granicami. Dostała Nagrodę Publiczności na 16. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty, pokochali ją też Amerykanie - i widzowie, i krytycy. Ci ostatni uhonorowali Michała Marczaka statuetką dla najlepszego zagranicznego reżysera filmu dokumentalnego podczas festiwalu w Sundance.

d1tsns4

#dziejesięnażywo: Wywiad z Michałem Marczakiem

Wszystkie nieprzespane noce Materiały prasowe
Wszystkie nieprzespane noce
d1tsns4

Podziel się opinią

Share

d1tsns4

d1tsns4