Trwa ładowanie...
fpff
11-04-2011 10:53

Ponad 40 filmów zgłoszonych do Konkursu Głównego na FPFF w Gdyni

Ponad 40 filmów zgłoszonych do Konkursu Głównego na FPFF w GdyniŹródło: Czesław Gajda
d2r3zag
d2r3zag

Zakończył się proces naboru filmów na 36. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Filmy zgłoszone do tegorocznej edycji Festiwalu rywalizować będą o zwycięstwo w dwóch sekcjach: Konkursie Głównym oraz Konkursie Młodego Kina.

Jak informują organizatorzy festiwalu, nabór do obu konkursów zakończył się rekordową liczbą zgłoszeń. Łącznie do selekcji nadesłano 95 obrazów, z czego aż 41 to produkcje pełnometrażowe zgłoszone do Konkursu Głównego. Można jednak przypuszczać, że więcej niż połowa z produkcji zostanie w selekcji odrzucona.

Nowy dyrektor artystyczny festiwalu, Michał Chaciński, przyznał, że w tegorocznym festiwalu selekcja będzie ostrzejsza. Poproszony o opinię na temat poziomu poprzedniego i tegorocznego festiwalu wyznał:

- Już wiem, że pod tym względem źle nie będzie. Pierwsze projekcje napawają optymizmem.

W wypowiedzi dla portalu Trójmiasto.pl dyrektor Festiwalu, Leszek Kopeć, dodał:

d2r3zag

- Jesteśmy w trakcie oglądania. Może się okazać, że nie wszystkie nadesłane filmy spełnią warunki formalne, by zostać zakwalifikowanymi do Konkursu Głównego.

Największe szanse mają oczywiście produkcje najbardziej uznanych, bądź głośnych ostatnio twórców. Swoje filmy zgłosili m.in. Antoni Krauze ("Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł"), Jan Komasa ("Sala samobójców") i Jerzy Skolimowski ("Essential Killing", nagrodzony już na festiwalu w Wenecji oraz przez Polską Akademię Filmową kilkoma Orłami).

Ponadto w Gdyni odbywa się też Konkurs Młodego Kina, na który wpłynęły 54 filmy. Swoje etiudy i filmy dyplomowe nadesłali studenci niemal wszystkich szkół filmowych w Polsce, m.in. Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego oraz Szkoły Filmowej Andrzeja Wajdy.

Pełną listę filmów zakwalifikowanych do obu konkursów 36. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni poznamy na początku maja.

d2r3zag

Tegoroczny Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni odbędzie się w dniach 6 - 11 czerwca.

** [

FILM.WP.PL NA TWOJEJ ŚCIANIE. DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU! ]( http://www.facebook.com/filmwppl )**

** [

BYŁA GENIALNYM DZIECKIEM. DZIŚ ZACHWYCA URODĄ ]( http://film.wp.pl/zlote-dziecko-hollywood-stalo-sie-kobieta-6025275677496449g )**

** [

MINĘŁO PONAD 20 LAT. ZOBACZ DZIŚ AKTORÓW Z ''I KTO TO MÓWI'' ]( http://film.wp.pl/nierzadnice-hollywood-6025275877319297g )*
*
[

NATASZA URBAŃSKA SZOKUJE STROJEM NA WIZJI! ]( http://teleshow.wp.pl/natasza-urbanska-szokuje-strojem-6021653568488065g )**

d2r3zag

** [

CAŁA PRAWDA O MAĆKU Z "KLANU" ]( http://teleshow.wp.pl/ile-lat-ma-macius-z-klanu-6026602789311617g )**

d2r3zag
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2r3zag