Trwa ładowanie...

Ponad 5 mln widzów. Polski hit Netfliksa podbija świat

W lutym 2021 i 2023 roku na platformie streamingowej miały premierę pierwsze dwie części "Miłości do kwadratu". Mimo słabych recenzji, także w zagranicznych mediach, polskie komedie romantyczne odniosły międzynarodowy sukces. Widzowie Netfliksa nie wspominają ich jednak źle, skoro kolejna cześć cyklu również cieszy się dużą popularnością.

Adrianna ChlebickaAdrianna ChlebickaŹródło: East News
d1i3c0q
d1i3c0q

Film "Miłość do kwadratu" z 2021 roku był pierwszą polską komedią romantyczną wyprodukowaną przez Netfliksa. Można powiedzieć, że przecierała ona szlak dla kolejnych polskich filmów i seriali. W ciągu następnych dwóch lat udało się zrealizować w naszym kraju kilka przebojowych tytułów. W tym tygodniu dołączyła do nich kontynuacja romantycznego przeboju Filipa Zylbera zatytułowana "Miłość do kwadratu bez granic".

Pierwsza "Miłość do kwadratu" została bardzo chłodno przyjęta przez krytyków. "Glamurowa rzeczywistość, wszystko sterylne i sztuczne, pozbawione podstaw racjonalności, scenariuszowe kuriozum" – pisali. Komedia romantyczna została "wyróżniona" dwiema nominacjami do Złotych Węży dla najgorszej aktorki (Adrianna Chlebicka) i za występ poniżej godności (Mirosław Baka). Oglądalność filmu musiała być jednak wysoka, gdyż dwa lata później pojawiła się druga część miłosnej historii.

Miłość do kwadratu bez granic | Oficjalny zwiastun | Netflix

"Miłość do kwadratu jeszcze raz" w lutym bieżącego roku znalazła się na czele zestawiania najpopularniejszych nieanglojęzycznych filmów Netfliksa na świecie. Na zagranicznych portalach polska produkcja znów zbierała fatalne recenzje. M.N. Miller z "Ready Steady Cut" napisał: "Jeśli robisz komedię romantyczną, nie oznacza to automatycznie, że musisz zrobić beznadziejny film. Komedię romantyczną można zrobić też dobrze, a przynajmniej przyzwoicie, z odrobiną polotu. Polskojęzyczna 'Miłość do kwadratu raz jeszcze' to amatorski projekt, który wygląda na wyrwany z jesiennej ramówki USA Network".

Do trzech razy sztuka? Niestety i tym razem Zylberowi nie udało się zrobić dobrego filmu. "Miłość do kwadratu bez granic" jest "godną" kontynuacją dwóch poprzednich części. Jest przewidywalna pod każdym względem, co jednak nie wszystkim widzom przeszkadza. Świadczą o tym wyniki oglądalności polskiej produkcji na świecie, która stała się przebojem zarówno w europejskich krajach, jak i na innych kontynentach.

d1i3c0q

"Miłość do kwadratu bez granic" stała się podczas minionego weekendu drugim najpopularniejszym nieanglojęzycznym tytułem Netfliksa (minimalnie przegrała jedynie z brazylijską produkcją "Przerwane życie: Sprawa Isabelli Nardoni"). W ciągu zaledwie kilku dni romantyczną komedię Filipa Zylbera obejrzało na całym świecie 5,1 mln widzów.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" ogłaszamy zwycięzcę starcia kinowych hegemonów, czyli "Barbie" i "Oppenheimera", a także zaglądamy do "Silosu", gdzie schronili się ludzie płacący za Apple TV+. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1i3c0q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1i3c0q

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj