Trwa ładowanie...
powiedzmy sobie wszystko
27-03-2015 12:38

''Powiedzmy sobie wszystko'' na Blu-ray i DVD już od 27 marca!

''Powiedzmy sobie wszystko'' na Blu-ray i DVD już od 27 marca!Źródło: mat. promocyjne
d22vjaw
d22vjaw

Shawn Levy, autor przebojowej trylogii „Noc w muzeum” przedstawia komediodramat „Powiedzmy sobie wszystko”, słodko-gorzką opowieść rodzinną. Obraz, w którym główne role zagrali: zdobywczyni dwóch Oscarów Jane Fonda, laureaci Złotych Globów Jason Bateman i Tina Fey oraz nominowana do dwóch Złotych Globów Rose Byrne zadebiutuje na Blu-ray™ i DVD w ofercie Galapagos Films już 27. marca.

Judd Altman (Jason Bateman) wraca wcześniej do domu i nakrywa swoją żonę Quinn (Abigail Spencer) w łóżku ze swoim… szefem (Dax Shepard). Kiedy na dodatek jeszcze dowiaduje się, że ich romans trwa już od ponad roku postanawia wyprowadzić się z domu. Niedługo po tym otrzymuje od swojej siostry Wendy (Tina Fey) wiadomość, że zmarł ich ojciec. Rodzeństwo Altmanów, po raz pierwszy od lat, spotyka się na jego pogrzebie, gdzie dowiaduje się od swojej matki Hillary (Jane Fonda), że ostatnim życzeniem ojca było, aby po ceremonii cała rodzina spędziła ze sobą jeden tydzień. Dopilnować tego ma przyjaciel domu rabin Charles Grodner (Ben Schwartz).

Zwiastun:

Tak rozpoczyna się jeden z najgorszych tygodni w życiu rodziny Altmanów. Siedem dni piekła wypełnionych wylewaniem dawnych żali, spotkaniami z byłymi miłościami, dawnymi znajomymi i powiernikami pilnie strzeżonych sekretów.

Galapagos Films przedstawia wydanie Blu-ray i DVD komediodramatu „Powiedzmy sobie wszystko” w reżyserii Shawna Levy’ego, autora przebojowej komedii „Noc w muzeum” zrealizowanego na podstawie powieści Jonathana Troppera, współtwórcy popularnego serialu „Banshee” (na DVD w ofercie Galapagos Films). Główne role w filmie zagrali: zdobywca Złotego Globu Jason Bateman ( „Szefowie Wrogowie” na DVD i Blu-ray w ofercie Galapagos Films), zdobywczyni dwóch Złotych Globów Tina Fey (serial „Rockefeller Plaza 30”), laureatka dwóch Oscarów Jane Fonda („Sposób na teściową”, na DVD w ofercie Galapagos Films), nominowany do nagrody Emmy Adam Driver (serial „Dziewczyny”, na DVD w ofercie Galapagos Films), nominowana do dwóch Złotych Globów Rose Byrne (serial „Układy”), nominowany do Złotego Globu Corey Stoll (serial „House of Cards”), nominowana do Złotego Globu Connie Britton (serial „Nashville”), nominowany do nagrody Emmy Timothy Olyphant (serial
„Deadwood”), Dax Shepard (serial „Parenthood”) oraz laureatka nagrody Emmy Debra Monk (serial „Nowojorscy gliniarze”).

− Od razu ją pokochałem. Ta książka wzruszyła mnie i rozbawiła jednocześnie. To unikalne połączenie ciepła oraz humoru wydało mi się bardzo prawdziwe i od razu wiedziałem, że na jej podstawie chcę zrobić film, że jest w niej historia, którą warto się podzielić – tak reżyser Shawn Levy wspomina swoje pierwsze spotkanie z bestsellerową powieścią Jonathana Troppera, na podstawie której powstał film „Powiedzmy sobie wszystko”.

d22vjaw

Levy, któremu popularność przyniosły zrealizowane z niezwykłym rozmachem komedie „Noc w muzeum”, „Fałszywa dwunastka” czy „Różowa pantera”, tym razem zdecydował się nakręcić film znacznie subtelniejszy, ale także zabawny. – To bardzo uczciwa historia o ludzkich zachowaniach i relacjach, która jest zabawna, ale niebanalna – mówi Levy.

Scenariusz komediodramatu „Powiedzmy sobie wszystko” napisał na podstawie własnej bestsellerowej powieści Jonathan Tropper – pisarz, wykładowca języka angielskiego w Manhattanville College i współtwórca przebojowego serialu „Banshee”.

W rolę Judda Altmana, jednego z członków rodziny wcielił się popularny aktor Jason Bateman, gwiazda serialu „Bogaci bankruci”. – To klasyczna opowieść o dysfunkcyjnej rodzinie. Ludziach przywiązanych do swoich pozycji, a jednocześnie skrywających wiele problemów. Shawn Levy znalazł idealną równowagę by przedstawić tę historię realistycznie, ale nie ckliwie, zabawnie, ale nie głupio – mówi Jason Bateman.

d22vjaw

W rolę niezwykle autorytarnej Wendy Altman wcieliła się Tina Fey, jedna z gwiazd rozrywkowego programu „Saturday Night Live”. – Śmierć, rozpad małżeństwa, wzajemne okłamywanie się, wszystko to nie pozostaje bez wpływu na ludzi, którzy pod działaniem stresu mogą zachowywać naprawdę dziwnie. Rodziny mają to do siebie, że z jednej strony dają ci poczucie komfortu, z drugiej jednak mają ogromną siłę niszczenia. Kiedy więc Altmanowie trafiają pod jeden dach dochodzi do eksplozji – wyjaśnia Tina Fey.

Skompletowanie obsady filmu „Powiedzmy sobie wszystko” było jednym z największych wyzwań przed jakimi przy tym projekcie stanęli reżyser i producenci. – W filmach tak bardzo opierających się na dynamice międzyludzkich relacji obsada jest wszystkim – wyjaśnia Shawn Levy.

Obok Jasona Batemana i Tiny Fey w role pozostałych członków rodziny Altmanów wcielili się Corey Stoll, Adam Driver i laureatka dwóch Oscarów Jane Fonda. – Relacje panujące w każdej rodzinie są skomplikowane i kto może z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, które z nich są normalne? – pyta Jane Fonda. – Każdy ma swoje problemy, a na co dzień ma do czynienia ze stresem, zazdrością, rywalizacją czy niezrozumieniem, które to emocje wpisane są naturę rodziny. Opowieść o Altmanach ma to do siebie, że łatwo się z jej bohaterami zidentyfikować – dodaje aktorka.

d22vjaw

Prace na planie komediodramatu „Powiedzmy sobie wszystko” rozpoczęły się 13 maja 2013 roku w Nowym Jorku. Większość zdjęć do filmu powstało na Long Island i w jej okolicach. Dom Altmanów urządzono w autentycznym domu stojącym w dzielnicy Great Neck. Prace na planie trwały około miesiąca. Przez ten czas aktorzy i ekipa doskonale poznali się z okolicznymi mieszkańcami, co – zdaniem reżysera – przełożyło się na autentyczności filmu. – Zależało mi na zrobieniu kameralnej opowieści pozbawionej hollywoodzkiego rozmachu. Dlatego też chciałem, żeby aktorzy spędzali jak najwięcej czasu razem, żeby poczuli się jak rodzina – mówi Shawn Levy.

Na ekrany amerykańskich kin komediodramat „Powiedzmy sobie wszystko” wszedł 19 września 2014 roku w pierwszy weekend odnotowując przychód w wysokości 11,5 mln dolarów (produkcja filmu pochłonęła 19,8 mln dolarów). Obraz Shawna Levy’ego chwalił m.in. opiniotwórczy magazyn TIME, dzienniki „Los Angeles Times”, „USA Today” i „New York Post” oraz branżowe wydawnictwa „Hollywood Reporter” i „Variety”.

d22vjaw

WYDANIE BLU-RAY I DVD
„Powiedzmy sobie wszystko” na Blu-ray™ i DVD zadebiutuje już 27. marca. Na płytach obok filmu znajdą się również wyjątkowe dodatki specjalne.

WYDANIE BLU-RAY:
• Punkty wyjścia - Emocje. Ciepło. Humor. Zostań członkiem dysfunkcyjnej rodziny razem z reżyserem Shawnem Levy
• Sceny niewykorzystane
• Komentarz Shawna Levy’ego i Jonathana Troppera
• Dyskusja Shawna Levy’ego i Jonathana Troppera
• Ewangelia według Rabina Bonera Oraz niewykorzystane i rozszerzone sceny.

WYDANIE DVD :
• Ewangelia według Rabina Bonera

Więcej informacji o premierach DVD i Blu-ray na profilu: facebook.com/MojeFilmyDVD

d22vjaw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22vjaw