Trwa ładowanie...

''Powrót do przyszłości'', czyli co nas czeka w 2015 roku

''Powrót do przyszłości'', czyli co nas czeka w 2015 rokuŹródło: mat. dystrybutora
d3xoo0k
d3xoo0k

W 1989 roku na ekranach kin zagościła znakomita komedia s-f „Powrót do przyszłości II”. Obok wybornych kreacji Michaela J. Foxa oraz Christophera Lloyda, spragnionym rozrywki widzom zaprezentowano także wizję życia w 2015 roku.

Przyszłość malowała się w neonowych, a przede wszystkim leniwych barwach – bez niesfornych sznurowadeł czy nagrzewania kuchenek gazowych. Skoro nadszedł już rok 2015, to warto sprawdzić i skonfrontować wyobraźnię twórców filmu z naszymi codziennymi realiami. Jak bardzo przeliczyli się scenarzyści?

1. ''Hydrator żywności''

Dziwna nazwa, ale efekt działania wydawał się być znakomity. Rodzynki znów miały stać się winogronami, a nasza pizza praktycznie nigdy nie traciła swojego niepowtarzalnego smaku. Jeden z obowiązkowych elementów każdej kuchni przyszłości.

2. ''Psiako-spacerowicz''

Nasz pies chce iść na dwór, a za oknem ulewa? Śnieżyca? A może właśnie oglądamy ciekawy film, którego nie chcemy przerywać? Każdy właściciel czworonoga dobrze to zna. To właśnie na takie sytuacje była przygotowana oferta w pełni zautomatyzowanego procesu wyprowadzania psów na spacer.

3. ''Domowe dozowniki owoców''

Specjalne, w pełni zmechanizowane tace podwieszone pod sufitem miały spowodować, że nigdy nie zabraknie nam świeżych jabłek, bananów czy pomarańczy. Zdrowa żywność na miarę XXI wieku.

4 ''Teleokulary''

Nadal myślicie, że Google Glass to świetny i rewolucyjny pomysł?

5. ''Autopaparazzi''

Dziennikarze tabloidów wypatrujący gwiazd show-biznesu zostaną zastąpieni przez roboty, które nagrają i sfotografują wszystko, co akurat będzie miało znaleźć się na pierwszej stronie brukowca. Zwolennicy „selfie” również powinni być usatysfakcjonowani.

6. ''Automatyczne stacje benzynowe''

Elektryczne samochody nie przebiły się do powszechnej świadomości, dlatego też nadal większość zmotoryzowanych porusza się samochodami zasilanymi tradycyjnym paliwem. Jednak jeśli chcą zatankować, to nie muszą ruszać się z wygodnego auta.

7. ''Kciukoklucz''

Gubienie kluczy miało zostać zdelegalizowane! Wychodząc z domu przyłożysz palec do specjalnego ekranu i drzwi automatycznie zostaną zamknięte.

8. ''Antymokra kamizelka…która mówi!''

Samotność czy deszczowe dni przestały być problemem! Dzięki tej kamizelce - odpornej na wszelkie przemoczenia - niespodzianki pogodowe przestały być problemem! Warto też wiedzieć, że owo ubranie zawsze było chętne do rozmowy.

9. ''Najki-samowiązajki''

Wiązanie butów to relikt dawnych, smutnych czasów. W przyszłości miałeś tylko założyć buty...a reszta robiła się sama.

10. ''Deska antygrawitacyjna''

Tradycyjny skateboard się skończył! W przyszłości kółka miały zostać zastąpione napędem antygrawitacyjnym.

d3xoo0k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xoo0k