Trwa ładowanie...

Powrót do przyszłości, czyli fenomen elektrycznych deskorolek

Od pewnego czasu na ulicach można zaobserwować coraz więcej elektrycznych deskorolek, które w Stanach są nazywane hoverboardami. Niewątpliwie konstruktorzy tego urządzenia zainspirowali się po części filmem z 1989 roku pt. "Powrót do przyszłości II”, gdzie głównym bohater Marty McFly używał takiej deski.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Powrót do przyszłości, czyli fenomen elektrycznych deskorolekŹródło: Pixabay.com, fot: Pixabay.com/Domena publiczna
d2xcge4
d2xcge4

Deskorolka elektryczna, potocznie nazywa "jeździkiem", jest dwuśladowym, dwukołowym, jednoosobowym pojazdem elektrycznym. Jest zasilana wbudowanymi akumulatorami, które są kontrolowane przez komputer pokładowy. Jego zadanie jest bardzo ważne, bo odpowiada za utrzymanie równowagi. Spokojnie - ten pojazd może się rozpędzić jedynie do prędkości 20km/h.

Jak korzystać z tego urządzenia? Stopy należy ustawić na dwóch podestach, które połączone są ze sobą w taki sposób, że mogą się nachylać niezależnie od siebie. Sterowanie pojazdem następuje przez nacisk, czyli przechylenie podestów do przodu bądź do tyłu. Każde koło napędzane jest przez własny silnik, który porusza pojazd w kierunku, w którym pochylił się podest.

Co to oznacza? Jeśli pochylimy prawą stopę palcami do dołu, prawe koło zaczyna się obracać do przodu, w efekcie czego cały pojazd obraca się w lewą stronę. Aby poruszać się do przodu, trzeba pochylić obie stopy do przodu. Aby jechać do tyłu, trzeba przechylić podesty do tyłu. Wszystko zależy od kąta nachylenia podestu, który wpływa na przyśpieszenie i prędkość jazdy. Jest to bardzo podobne do wciskania pedału gazu w aucie.

Analogicznie hamuje się poprzez zmniejszanie kąta nachylenia. Ta prosta instrukcja pokazuje, że opanowanie techniki jazdy jest jednak bezproblemowe. Kłopot z koordynacją mogą pojawiać się jedynie w początkowym etapie opanowaniu pojazdu.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2xcge4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xcge4

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj