Trwa ładowanie...
bohdan smoleń
24-11-2017 12:20

Prawie rok po pogrzebie grób Bohdana Smolenia nie doczekał się pomnika

Pogrzeb Bogdana Smolenia odbył się 20 grudnia 2016 r. w kaplicy pod wezwaniem św. Antoniego Padewskiego. Satyryk i aktor komediowy został pochowany w rodzinnym grobowcu na cmentarzu w Przeźmierowie koło Poznania. Mimo że od pochówku minął blisko rok, na jego grobie nie ma płyty nagrobnej.

Prawie rok po pogrzebie grób Bohdana Smolenia nie doczekał się pomnikaŹródło: PAP, fot: Marek Zakrzewski
dtoks65
dtoks65

Joanna Kubisa z Fundacji Stworzenia Pana Smolenia rozkłada ręce na pytanie, dlaczego artysta nie doczekał się pomnika.

- 15 grudnia w rocznicę śmierci na terenach fundacji zostanie odsłonięta tablica upamiętniająca Bohdana Smolenia. Będzie poczet sztandarowy ze szkoły i policja konna, chcemy godnie uczcić tę rocznicę. Tablica będzie wmontowana na ulubionym kamieniu pana Bohdana. To jest wszystko, co mogę zrobić - tłumaczy Kubisa w rozmowie z Wirtualną Polską. - Nagrobek jest prywatną sprawą rodziny - dodaje. Fundacja planuje rozmowy z urzędem miasta na temat kolejnych inicjatw upamiętniających imię artysty.

Smoleń został pochowany obok swojej żony Teresy i syna Piotra, którzy popełnili samobójstwo.

Artysta przed śmiercią zmagał się z wieloma problemami zdrowotnymi. W ostatnich latach media kilkakrotnie infromowały o jego hospitalizacji. W 2015 roku przeszedł wylew. Od tamtego momentu poruszał się na wózku inwalidzkim. Zmarł 15 grudnia 2016 r. w szpitalu w Poznaniu. Pośmiertnie został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Miał 69 lat.

Fundacja Stworzenia Pana Smolenia powołana została przez Smolenia w roku 2007. Głównym celem Fundacji jest pomoc osobom niepełnosprawnym poprzez prowadzenie zajęć hipoterapeutycznych.

East News
Źródło: East News
dtoks65
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dtoks65