ycipk-314lv4
Aktualności

Prawie rok po pogrzebie grób Bohdana Smolenia nie doczekał się pomnika

Pogrzeb Bogdana Smolenia odbył się 20 grudnia 2016 r. w kaplicy pod wezwaniem św. Antoniego Padewskiego. Satyryk i aktor komediowy został pochowany w rodzinnym grobowcu na cmentarzu w Przeźmierowie koło Poznania. Mimo że od pochówku minął blisko rok, na jego grobie nie ma płyty nagrobnej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prawie rok po pogrzebie grób Bohdana Smolenia nie doczekał się pomnika
(PAP, Fot: Marek Zakrzewski)
ycipk-314lv4

Joanna Kubisa z Fundacji Stworzenia Pana Smolenia rozkłada ręce na pytanie, dlaczego artysta nie doczekał się pomnika.

- 15 grudnia w rocznicę śmierci na terenach fundacji zostanie odsłonięta tablica upamiętniająca Bohdana Smolenia. Będzie poczet sztandarowy ze szkoły i policja konna, chcemy godnie uczcić tę rocznicę. Tablica będzie wmontowana na ulubionym kamieniu pana Bohdana. To jest wszystko, co mogę zrobić - tłumaczy Kubisa w rozmowie z Wirtualną Polską. - Nagrobek jest prywatną sprawą rodziny - dodaje. Fundacja planuje rozmowy z urzędem miasta na temat kolejnych inicjatw upamiętniających imię artysty.

Smoleń został pochowany obok swojej żony Teresy i syna Piotra, którzy popełnili samobójstwo.

ycipk-314lv4

Artysta przed śmiercią zmagał się z wieloma problemami zdrowotnymi. W ostatnich latach media kilkakrotnie infromowały o jego hospitalizacji. W 2015 roku przeszedł wylew. Od tamtego momentu poruszał się na wózku inwalidzkim. Zmarł 15 grudnia 2016 r. w szpitalu w Poznaniu. Pośmiertnie został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Miał 69 lat.

Fundacja Stworzenia Pana Smolenia powołana została przez Smolenia w roku 2007. Głównym celem Fundacji jest pomoc osobom niepełnosprawnym poprzez prowadzenie zajęć hipoterapeutycznych.

ycipk-314lv4
East News
Podziel się
ycipk-314lv4
ycipk-314lv4