Trwa ładowanie...
d2mviin
Aktualności

Premiera płyty ze ścieżką dźwiękową Macieja Zielińskiego do filmu "Wkręceni 2"

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premiera płyty ze ścieżką dźwiękową Macieja Zielińskiego do filmu "Wkręceni 2"
(East)
d2mviin

W Walentynki 14.02.2015 trafia do sklepów najnowsza płyta Macieja Zielińskiego z muzyką do filmu Piotra Wereśniaka pt.: *"Wkręceni 2". Album ten zawiera także piosenki wykorzystane w filmie, w tym dwa utwory premierowe: „Lepiej być podobnym do nikogo” zespołu Feel oraz „Tylko z tobą chcę być sobą” Łukasza Zagrobelnego.*

„Wkręceni 2” to zwariowana komedia opowiadająca kolejną przygodę bohaterów filmu „Wkręceni”.

Tym razem głównym bohaterem fabuły jest Szyja, czyli Tomek Zarówny (Paweł Domagała). Pracując, jako obsługa autostrady zostaje zauważony przez agentkę gwiazd Klementynę (Małgorzata Socha) i zatrudniony przez nią, jako sobowtór wielkiej gwiazdy – Miki Mazura. To uruchamia lawinę wydarzeń.

Szyja ląduje w samym centrum polskiego szołbiznesu, staje się celebrytą i próbuje sprostać sytuacji. Jego żona, Jadwiga (Barbara Kurdej-Szatan) zaskoczona nagłym zniknięciem męża próbuje go odnaleźć. Film jest świetną satyrą na Polski szołbiznes i pretekstem do przyjrzenia się w krzywym zwierciadle życiu polskich celebrytów. W filmie wzięła udział plejada najpopularniejszych polskich aktorów, m.in.: Anna Mucha, Małgorzata Socha, Marta Żmuda Trzebiatowska, Bartosz Opania oraz odtwarzający główne role: Barbara Kurdej-Szatan i Paweł Domagała. Produkcja zdobyła już znaczną popularność w kinach. Po 4 tygodniach od premiery osiągnęła ponad 600 tys. widzów.

To trzecia produkcja Piotra Wereśniaka, w której pracuje on z kompozytorem Maciejem Zielińskim. Ścieżka dźwiękowa filmu jest bardzo różnorodna. Intrydze kreowanej przez agentkę gwiazd – Klementynę - towarzyszy żywiołowy i tajemniczy temat osadzony w rytmach latynoskich. Jadwigę i Szyję wiąże liryczny motyw grany przez gitarę akustyczną. W kilku scenach pojawia się też charakterystyczne tango. W filmie pojawiły się także sceny skłaniające do żartów muzycznych. Tak stało się np. w scenie wizji narkotycznej Stopklatki (Antoni Królikowski), gdzie pojawia się muzyka nawiązująca do spaghetti westernów. Całość została dopełniona dwoma utworami klubowymi (urodziny Mikiego i sesja fotograficzna).

Ścieżka dźwiękowa „Wkręconych 2” w sprzedaży już od 14 Lutego!
Album można nabyć tutaj.

d2mviin

**[

]( http://www.gigant.pl/html/index.asp?main-field-keywords=&main-kat=2&pa=1&rat=5&p=dhicisbsgjebckilogrg&sid=mijrhcdjkbnubhsthhempkddartptw&mod=prd&tab=1&k=2&Akcja=rate )**

Tracklista:

1. Wspomnienia 2:58
2. Klementyna 2:14
3. Klementyna spotyka Szyję 1:8
4. Szyja w Warszawie 2:21
5. Happy Birthday 2:34
6. Miki zamyślony 1:26
7. Jadwiga szuka Szyji 2:06
8. W drodze na plan 1:43
9. Scena przy stole 2:10
10. Tango w przyczepie 1:11
11. Sesja fotograficzna 1:49
12. Sexy Dolores 1:52
13. Rozmowa 2:03
14. Winnetou 1:13
15. Tango na dworcu 1:45
16. Szyja i Leo 1:14
17. Pieprzyki 1:22
18. Szyja ucieka 2:07
19. Jadwiga i Szyja 2:19
20. Igor Herbut - Wkręceni – Nie ufaj mi
21. Paweł Domagała - Chcemy być sobą
22. Feel - Lepiej być podobnym do nikogo
23. Łukasz Zagrobelny - Tylko z Tobą chcę być sobą

d2mviin

Podziel się opinią

Share

d2mviin

d2mviin