Trwa ładowanie...
d17xeab

"Proceder": Film o raperze Chada. Pełny zwiastun produkcji już dostępny

Do sieci trafił pełny zwiastun filmu "Proceder", który przedstawia historię rapera Tomasza Chady. Premiera produkcji zapowiedziana jest na 15 listopada.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Proceder": Film o raperze Chada. Pełny zwiastun produkcji już dostępny
"Proceder": Film o raperze Chada. Pełny zwiastun produkcji już dostępny (Materiały prasowe)
d17xeab

"Proceder": Opowieść o życiu Tomasza Chady

"Proceder" to biograficzny film o życiu rapera Tomasza Chady. Chłopak z blokowisk, w którym zawsze ukryta była dusza poety. Znany był z ogromnej autentyczności w swoich tekstach. Muzyka była dla niego ucieczką od problemów codziennego życia.

W rolę Tomasza Chady wciela się Piotr Witkowski, znany z takich produkcji jak "Kamerdyner", "Okna, okna" czy "Dywizjon 303. Historia prawdziwa". W obsadzie znajdują się również m.in.: Agnieszka Więdłocha, Ewa Ziętek, Antoni Pawlicki, Małgorzata Kożuchowska czy Anna Matysiak, a także reprezentanci polskiej sceny hip-hopowej - Vienio, Kali i Zbuku. Za reżyserię odpowiada Michał Węgrzyn, a scenarzystami są Maciej Chwedo, Aleksandra Górecka, Michał Kalicki i Krzysztof Tyszowiecki.

d17xeab

"Proceder" już we wrześniu powalczy o Złote Lwy na 44. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni.

Premiera filmu "Proceder" zaplanowana jest na 15 listopada.

Śmierć Tomasza Chady

Tomasz Chada na początku swojej kariery był związany z Molestą Ewenement. W 2009 r. ukazała się jego debiutancka solowa płyta "Proceder", która zyskała uznanie fanów oraz krytyków muzycznych.

d17xeab

Chada zmarł 18 marca 2018 roku w szpitalu psychiatrycznym w Rybniku, gdzie trafił ze szpitala w Mysłowicach. Miał zaledwie 39 lat.

d17xeab

Podziel się opinią

Share
d17xeab
d17xeab